Memorijalni turnir

FOTO Franko Bosančić odveo Grobničan do preokreta protiv Opatije i obrane naslov pobjednika Memorijala Mikuličić

Foto Sergej Drechsler

Kapetan Grobničana iskoristio dvije najstrože kazne u finišu utakmice

GROBNIČAN  – OPATIJA 3:1

MAVRINCI  Finale 32. Memorijalnog turnira Josip Pepe Mikuličić: Grobničan – Opatija 3:1 (0:1). Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 200. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 0:1 Ayaji (28′), 1:1 Kočević (58′), 2:1 Bosančić (84′-11m), 3:1 Bosančić (90′-11m). Žuti kartoni: Rošić, Maraš (Grobničan), Kožić (Opatija).

GROBNIČAN: Curać, Ušalj (od 79′ Katelan), Bosančić, Rošić, Golić, Kovačević (od 70′ Mohorić), Petrović (od 74′ Babić), Ravlija (od 64′ Franković), Kočević (od 90′ De la Lima), Galešić (od 46′ Srzentić), Batarelo (od 53′ Maraš).

OPATIJA: Prskalo, Grbac (od 66′ Čulina), Kožić (od 46′ Ivančić), Jukičić (od 87′ Delilaj), Kukoč, Kašiković (od 46′ V. Bogolin), Pozderac (od 46′ Malinić), Lagumdžija (od 85′ Paradžik), Marshall (od 78′ Matić), Ayaji (od 46′ Jabita).

U 84. minuti utakmice Kočević i Lagumdžija krenuli su na jednu ničiju loptu u gostujućem kaznenom prostoru. Napadač Grobničana bio je malo brži, veznjak Opatije ga zakačio po nogama, a sudac Melnjak uz proteste gostujućih igrača pokazao na bijelu točku. Franko Bosančić nije imao milosti prema vrataru Prskalu. U drugoj minuti sučeve nadoknade vremena ništa nije bilo sporno. Paradžik je neoprezno izgubio loptu nadomak kaznenog prostora pod pritiskom Katelana, a onda ga povukao s leđa za klasniči kazneni udarac. Franko Bosančić je ponovo bio precizan s bijele točke. Kapetan Grobničana u izostanku Dražena Pilčića s dva gola u finišu okrunio je preokret svoje momčadi u nastavku utakmice, odveo Grobničan do obrane titule osvajača Memorijala Josip Pepe Mikuličić, a sebi priskrbio nagradu za najboljeg igrača turnira. Nagrade su uručili Ariel i Siniša, sinovi pokojnog Mikuličića.

Foto galerija: Finale turnira Josip Pepe Mikuličić u Mavrincima Foto: Sergej Drechsler

Vjerojatno bi se stvari drugačije odvijale da vratar Dino Curać nije početkom nastavka osujetio dvije velike prilike oporavljenog Antonija Pejanovića (47′, 51′). Da je Opatija otišla na tri gola prednosti domaćin bi teško stigao tu prednost unatoč činjenici što je trener Bogolin dao priliku svim igračima koji su mu bili na raspolaganju. Kazna za promašaje Opatijce je stigla u 58. minuti kada je Srzentićeva dijagonala iznenadila iskusnog Marshala, a Kočević pogodio iskosa u suprotni kut. Opatijci su poveli u 28. minuti nakon lijepe akcije Grbca, asistenta Kašikovića i strijelca Ayajija. Najava grobničkog preokreta stigla je istekom prvoga poluvremena kada je prvo Bosančić pogodio vratnicu, a onda Prskalo izvukao Kočevićev udarac ispod grede u korner.

Grobničane nepunih 24 sata nakon osvajanja turnira čeka gostovanje u Omišlju kod OŠK-a (18.30 sati), Opatijce do početka sezone čeka još samo generalka protiv Krka (subota, Opatija).