FOTO Dan Lagumdžija odlučio derbi na Kantridi, Opatija se vratila na vrh

Anton Baltazar Bogolin/Foto S. DRECHSLER

Crno bijeli su se morali pošteno oznojiti da bi slomili otpor vrlo dobro posloženog sastava iz Ždralova

Opatija – Mladost Ždralovi 1:0

RIJEKA Utakmica 21. kola Druge NL: Opatija – Mladost Ždralovi 1:0 (1:0). Stadion Kantrida. Gledatelja: 350. Sudac: Nikola Vuković (Osijek) 7. Strijelac: 1:0 Lagumdžija (34′),. Žuti kartoni: Macolić, Ajayi, Malinić, Pejanović (Opatija), Lopa, Hudećek (Mladost).

OPATIJA: Prskalo 7, Lagumdžija 7 (od 68′ V. Bogolin -), Graf 7, Arapović 6 (od 85′ Pozderac -), Ajayi 6 (od 68′ Kordić-Gružić -), Kožić 6 (od 85′ Grbac -), A. B. Bogolin 6 (od 57′ Pejanović 6,5), Malinić 6, Macolić 6,5, L. Marić 6,5, Žabec 6,5.

MLADOST: Srbljinović 6 (od 46′ Vincelj 7), Herceg 6, Brezina 6, Hudećek 6 (od 83′ Markota -), Nikolić 6, Pisačić 6, Lopa 6,5 (od 75′ Franceković -), Perić 6 (od 83′ Šurmin -), N. Marić 6, Krešić 5,5 (od 46′ Jakšić 6), Cruce-Corcy 6.

U 34. minuti Ajayijev bijeg po desnoj strani završio je prizemnim ubačajem u gostujući šesnaesterac. David Žabec je uklizao, a vratar Srbljinović refleksnom reakcijom sačuvao svoju mrežu. Na odbijenu loptu natrčao je Dan Lagumdžija i zakucao u mrežu za jedini pogodak u derbiju i povratak Opatijaca pobjedama nakon posrtaja u Križevcima.

Crno bijeli su se morali pošteno oznojiti da bi slomili otpor vrlo dobro posloženog sastava iz Ždralova. Nikola Marić promašio je tri velike prilike za goste. U 18. minuti Nikola Marić neometan glavom s pet, šest metara poslao je loptu kraj gola, u 68. minuti našao se sam ispred vratara Prskala koji je još jednom pokazao da nije slučajno svojedobno osvojio s Rijekom duplu krunu. U 80. minuti Marić se ponovo našao sam na udarcu u srcu domaćeg kaznenog prostora i poslao loptu kraj gola.

Foto galerija: Druga NL: Opatija - Mladost Ždralovi Foto: Sergej Drechsler

Mogli su i Opatijci sve riješiti puno prije nego što je sudac Vuković označio kraj utakmice. U 20. minuti Kožić je efektnim udarcem iz okreta s vrha šesnaesterca pogodio gredu, a nakon točno pola sata igre Anton Baltazar Bogolin je svoj bijeg okončano preciznim udarcem po kojem je lopta otišla zamalo kraj suprotne vratnice. Žabec je u 62. i 82. minuti ima u nogama meč loptu, ali je pričuvni vratar gostiju sjajnim reakcijama spasio svoju mrežu.