Na Krimeji

FINALE KVARNERSKE RIVIJERE Nogometaši Rijeke poraženi od Dinama: Bijeli pali u završnici s kreča uz burne proteste s tribina

Denis Frančišković

Foto R. Brmalj

RIJEKA – Nogometaši Rijeke osvojili su drugo mjesto na Kvarnerskoj rivijeri nakon što su  u samoj završnici susreta pali iz dosuđenog jedanaesterca koji je očekivano za neke postajao, za druge nije. U 75. minuti lopta je poletjela prema petercu, Rozić se našao u buketu između vratara Antonija Frigana i Brauta i pao kao pokošen, nedugo zatim morao i napustiti igru. Sudac Vidulin bio je blizu mjesta događaja i pokazao na “kreč” s kojeg je siguran bio Bartol Barišić za deveti “modri” naslov – 0:1. Uz burne proteste s tribina…

Bila je to utakmica koja nije opravdala rang finala. Puno obostranog respekta, malo rizika u igri, velik posjed lopte “modrih” i većim dijelom njihov visoki presing pretvorili su finale u uspavanku. Previše žara nije bilo ni na travnjaku, a niti na kazališnim tribinama koje su se probudile tek nakon što je Vidulin pokazao na jedanaestarac. Prije toga u drugom dijelu Dinamo je imao dvije šanse, ali Vasilj i Mamić se nisu najbolje snašli iz dobrih pozicija.– Izletio sam i zabili smo se jedan u drugog, mislim da to nije bio jedanaesterac. Odlično smo odigrali turnir, možemo biti ponosni – rekao je vratar Antonio Frigan. – Branili smo se, ali niti Dinamo nije imao puno šansi. Najbolji vratar? To mi sada ništa ne znači…Edo Flego, trener “bijelih” dao je svoju ocjenu finala. – Čestitke Dinamu, ali i mojim dečkima. Finale je bilo tvrdo kao što se očekivalo. Dosta smo dobro parirali Dinamu ako znamo da se radi o jednoj odličnoj momčadi i jednoj od najboljih škola nogometa u Europi. Svaki put im se približimo za malo. Bili smo jako blizu jedanaestercima. Šteta…Prvo poluvrijeme poprilično je razočaralo solidno popunjene tribine Krimeje. Dinamo je izrazito dominirao posjedom lopte, dobrim dijelom susreta do odmora igralo se na polovici Rijeke, ali dosta obostrano statično, kao da su tijek turnira i lipanjsko sunce uspavali finaliste. Toliko da je gostujući trener Jozo Bandić stalno grlato poticao svoje dečke da se razbude… U prvih 25 minuta nije viđen niti jedan udarac prema golu da bi onda u istoj minuti obje momčadi stvorile svoju šansu. Prvo je Ilinković tukao glavom preko gola na ubačaj Simčića, a potom je u kontri na drugoj strani Drljo sam izašao ispred vratara tukavši preko grede u puno izglednijoj situaciji.Minutu kasnije (26′) Jurčec je slabo zahvatio loptu na drugoj stativi nakon ubačaja Drlje, a odmah potom (29′) Simčić sa 17 metara tukao visoko preko grede u završnici riječke akcije koju je kontrom dobro inicirao Bilić.