Englesko prvenstvo

Everton u sudačkoj nadoknadi slomio Arsenal nakon što im je VAR poništio dva gola

Richarlison/Foto REUTERS

LONDON  Everton je u ponedjeljak u zadnjoj utakmici 15. kola engleskog prvenstva kod kuće sa 2-1 nadigrao Arsenal.

Poveli su gosti u drugoj minuti sudačke nadoknade na kraju prvog poluvremena zahvaljujući pogotku Martina Odegaarda. Richarlison, kojem je u 44. minuti nakon provjere VAR-a poništen gol, zabija ponovno u 58. minuti, ali je ponovo VAR poništio pogodak. No u 79. minuti zabija još jedan gol koji mu je priznat i Everton izjednačuje na 1-1. Gray je zabio za 2-1 i pobjedu domaće momčadi u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza i sada je 12. na ljestvici sa 18 bodova. Arsenal je sedmi sa 23 boda.