Druga NL

Drugoligaški lider se provukao na Mavrincima, Domagoj Prtenjača promašio zicer pa u 90. minuti pogodio vratnicu

Jacob Aboosah i Ante Glavina/M. LEVAK

Vratari su uglavnom bili nezaposleni sve do posljednjih dvadesetak minuta utakmice kada se i nebo nad Mavrincima otvorilo. Kiša je ispratila pokisle domaće igrače u svlačionicu uz bolno saznanje da ovu utakmicu prema prikazanome barem nisu zaslužili izgubiti

GROBNIČAN  – JADRAN (LP) 0:1

MAVRINCI  Utakmica 6. kola Druge NL: Grobničan – Jadran (LP) 0:1 (0:0). Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 300. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa) 7. Strijelac: 0:1 N. Marić (73′). Žuti kartoni: Mikulica (Grobničan) i N. Marić (Jadran LP). Crveni karton: Mikulica 90. (drugi žuti karton).

GROBNIČAN: Curać -, Ušalj 6, Bosančić 6 (od 79′ Prince -), Vukelić 6,5 (od 79′ Matković -), Kovačević 6 (od 90′ Batarelo -), Aboosah 6,5, Prpić 6,5, Rupčić 6, Galešić 6,5, Prtenjača 6, Mikulica 5,5.

JADRAN (LP): Margan 6, Manenica 6, Rodin 6,5, Čepo 6 (od 90′ Nikolac -), N. Marić 7, M. Marić 6,5, Paponja 6 (od 66′ Raguž -, od 90′ Dulaj -), Kordić 6,5, Petrović 6 (od 71′ Perić -), Glavina 6 (od 66′ Jakir -).

U 70. minuti utakmice do Galešićeve lopte upućene iza zadnje linije gostiju prvi je stigao Prtenjača. Vratar Margan je istrčao s vratiju, a kapetan Grobničana ga prebacio lob udarcem s vrha kaznenog prostora. Tristotinjak gledatelja već je ustalo sa svojih mjesta vidjevši loptu u golu, no ona je odskakutala kraj lijeve vratnice. Tri minute kasnije gosti su stigli do ubačaja rukom  u ravni s domaćim šesnaestercem. Lopta ubačena na prvu vratnicu nije izbačena na vrijeme. Sletjela je nakon gužve na vrh peterca gdje ju je dočekao Nikola Marić i s nekoliko metara pogurnuo u mrežu – 0:1. Gosti su iskoristili jedinu priliku na utakmici nakon što su Grobničani promašili ono što se u nogometnom žargonu naziva – zicerom.

No, ispostavilo se to je bio uvod u dramatičnu završnicu gdje je sreća definitivno okrenula leđa mladoj domaćoj momčadi i osmjehnula se lideru iz Ploča. Prvo je domaći stoper Luke Mikulica u razmaku od nekoliko minuta zaradio dva žuta kartona, a onda je duboko u sudačkoj nadoknadi vremena nakon slobodnog udarca prvo Prtenjača pogodio vratnicu da bi nakon odbijanca gosti dvaput čistili loptu s gol linije. Prvo nakon novog pokušaja Prtenjače, a onda i Galešića.

Do 70. minute i velike prilike Prtenjače dogodilo se malo toga zanimljivog. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora. Pločani su se predstavili u skromnom izdanju, domaći zaigrali nešto opreznije, ali agresivno i čvrsto na sredini terena uz veliki doprinos tamnoputog defanzivnog veznjaka Jacoba Aboosaha. Vratari su uglavnom bili nezaposleni sve do posljednjih dvadesetak minuta utakmice kada se i nebo nad Mavrincima otvorilo. Kiša je ispratila pokisle domaće igrače u svlačionicu uz bolno saznanje da ovu utakmicu prema prikazanome barem nisu zaslužili izgubiti.