MLS liga

Damir Kreilach zabio u uvjerljivoj pobjedi nad Los Angelesom, bivši kapetan Rijeke postigao šesti gol ove sezone

Mateo Sučić

Damir Kreilach/Foto REUTERS

Kreilach je u dresu Real Salt Lakea postigao ukupno 28 golova u 83 nastupa

RIJEKA Bivši veznjak Rijeke Damir Kreilach postigao je pogodak u pobjedi (3:0) koju je njegov Real Salt Lake ostvario protiv Los Angeles FC. Kreilach je bio strijelac već u 9. minuti kada je u nastavku akcije poslije ubačaja iz kuta glavom efektno pogodio pod gredu i nastavio svoj golgeterski niz. Kreilachu je ovo bio već šesti ovosezonski pogodak, dva je postigao u četiri utakmice na MLS is Back turniru, pa sada četiri u sedam prvenstvenih ogleda čime s još deset igrača dijeli vodeće mjesto na ljestvici strijelaca.

U dresu Real Salt Lakea postigao je ukupno 28 golova u 83 nastupa i već treću sezonu jedan je od ključnih igrača momčadi iz savezne države Utah.

Zanimljivo, Kreilach jr ove sezone trenutno najbolji hrvatski strijelac u svijetu ako gledamo sve prve lige. Sa šest golova iz 11 utakmica nalazi se ispred Ivana Santinija koji je u dresu JS Suninga postigao četiri pogotka u devet nastupa.