Treća HNL zapad

Crikveničani odnijeli puni plijen s Bahalina, Grobničan slavio protiv Nehaja

Radost Kiraca na Bahalinu/D. ŠKOMRLJ

Jedini pogodak u susjedskom derbiju u Novom Vinodolskom postigao je Alilović u 60. minuti

VINODOL – CRIKVENICA   0:1

NOVI VINODOLSKI Susret 10. kola Treće HNL – zapad: Vinodol – Crikvenica 0:1 (0:0). Igralište “Bahalin”. Gledatelja 25. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj) 6,5. Strijelac: 0:1 Alilović (60′). Žuti kartoni: Filipović, Begić, Petrinović, Brnja, Paić (Vinodol), Preni, Merle, Matešković (Crikvenica).

VINODOL: Godinić 6, Smolčić 5,5 (od 70′ A. Petrinović -), Grbac 6, Paić 6, Tonković 6 (od 81′ Šmit -), Filipović 6 (od 70′ Čuturilo -), Begić 6, Tarle 6 (od 46′ T. Petrinović 6), Brnja 6 (od 58′ Pećanić 6), Tomić 6, Srzentić 5,5.

CRIKVENICA: Baričević 6,5, Prpić 6,5, Bogdanić 6,5, Mazzarolli 6,5, Alilović 7 (od 83′ Smojver), Šarković 6, Buršić 6 (od 64′ Buljat -), Merle 6,5, Matešković 6,5, Vidović 6, Preni 6,5 (od 55′ Fumić 7).

Foto galerija: Trećeligaški nogometni derbi susjeda u Novom Vinodolskom Foto: Damir Škomrlj

Gostujućom svlačionicom odjekivala je pjesma, Crikveničani su minimalnom pobjedom, devetom u devet prvenstvenih susreta, slavili u derbiju susjeda i s tri boda prednosti i utakmicom manje (domaći ogled s Rudarom 10. studenog) iduće subote dočekat će drugoplasirani Grobničan. Nisu Crikveničani blistali na Bahalinu, ali odnijeli su tri boda nakon akcije u 60. minuti koju je počeo Frane Vidović, koji je odigrao dubinsku loptu. Nakon ubacivanja lopta je šetala uz rub peterca, a na pravom mjestu našao se Mario Alilović i gurnuo loptu u mrežu.

U samo 45 sekundi gosti su imali dvije šanse. Najprije je Vidović ostao kratak pred golom nakon centaršuta, da bi u nastavku akcije Alilović oprobao šut, a Godinić krajnjim naporom odbio loptu u korner. Vinodol je proigrao sredinom prvog dijela u finišu kojeg su imali i dvije dobre prigode. Slobodni udarac s 19 metara i pokušaj glavom Begića, koji nije dobro skrenuo loptu.

Ulazak Floriana Fumića pokrenuo je Crikveničane, samo pet minuta kasnije gosti su poveli. Mogli su u 82. i potvrditi pobjedi, ali Fumić je pogodio stativu udarcem s ruba šesnaesterca. Vinodol je u finišu zaprijetio, Begić je u 85. minuti glavom pucao preko gola, dok je Tomić u sudačkoj nadoknadi pogodio mrežu, ali s vanjske strane. (Z. H.)