Englesko prvenstvo

Chelsea bez kažnjenog Kovačića svladala Brighton, Timo Werner izborio penal na debiju

Frank Lampard i Mason Moun/Foto REUTERS

LONDON  Nogometaši Chelseaja pobjedom su započeli novu sezonu Premiershipa nakon što su slavili kod Brightona s 3-1.

Chelsea je poveo 23. minuti golom Jorginha iz penala, da bi Leandro Trossard izjednačio u 54. minuti. Samo tri minute kasnije udarcem s  25 metara Reece James dovodi Chelsea u novo vodstvo, da bi konačnih 3-1 postavio Kurt Zouma (66).

Chelsea je u prijelaznom roku potrošio 230 milijuna eura, a u London su došli Timo Werner, Kai Havertz, Hakim Ziyech, Ben Chilwell i Thiago Silva. Timo Werner izborio je najstrožu kaznu za vodeći gol Jorginha.

Mateo Kovačić nije bio u sastavu jer odrađuje crveni karton i prošlosezonskog finala FA Kupa.

U drugoj utakmici dana  Wolverhampton Wanderersi su slavili u gostima kod Sheffield Uniteda brzim golovima Raula Jimeneza (3) i Romaina Saissa (6).