
Cristiano Ronaldo/Foto REUTERS
Španjolske novine Marca izvijestile prošli vikend da je neimenovani brazilski klub dao ponudu Ronaldu
povezane vijesti
ZAGREB Portugalska nogometna zvijezda Cristiano Ronaldo mogao bi zaigrati na ovogodišnjem Svjetskom klupskom prvenstvu u SAD-u iako se njegov klub, Al-Nassr iz saudijske Pro lige, nije uspio kvalificirati za prošireni turnir od 32 momčadi, izjavio je predsjednik FIFA-e Gianni Infantino.
U intervjuu s YouTuberom i streamerom IShowSpeed, Infantino je govorio o Ronaldovom velikom rivalu Lionelu Messiju koji će nastupiti na Svjetskom klupskom prvenstvu 14. lipnja sa svojim klubom Inter Miamijem. Pritom je kazao kako bi i 40-godišnji portugalski napadač, kojem ovog ljeta ističe ugovor, još uvijek mogao nastupiti na novom izgledu.
“A Ronaldo bi mogao igrati za jednu od momčadi i na Svjetskom klupskom prvenstvu. Postoje razgovori s nekim klubovima, pa ako bilo koji klub gleda i zainteresiran je angažirati Ronalda za Svjetsko klupsko prvenstvo… tko zna, tko zna”, rekao je Infantino.
Ronaldo se pridružio Al-Nassru 2022. nakon što je napustio Manchester United usred sezone, a peterostrukom osvajaču Zlatne lopte ugovor sa saudijskim klubom istječe 30. lipnja.
Ovogodišnje Svjetsko klupsko prvenstvo bit će prvo koje će se igrati ljeti i prvo na kojem će nastupiti više od osam momčadi.
FIFA je stoga uvela dodatni prijelazni rok od 1. do 10. lipnja, omogućujući klubovima da se pojačaju na vrijeme za ovo natjecanje.
Mediji nagađaju kome bi se Ronaldo mogao pridružiti na Svjetskom klupskom prvenstvu. Tako se španjolske novine “Marca” izvijestile prošli vikend da je neimenovani brazilski klub dao ponudu Ronaldu.
Botafogo je jedna od četiri brazilske momčadi koje su se kvalificirale, a njihov trener Renato Paiva je prošle nedjelje upitan za Ronalda, vanjskog igrača.
“Božić je tek u prosincu. Ali ako dođe, ne možeš reći ne takvoj zvijezdi. Ne znam ništa – samo odgovaram na pitanje. Ali, kao što sam rekao, treneri uvijek žele najbolje. Ronaldo je, čak i u svojim godinama, još uvijek stroj za zabijanje golova. U momčadi koja stvara šansu za šansom, bio bi dobar”, odgovorio je na pitanje novinara Paiva.
Botafogo je u vlasništvu američkog biznismena Johna Textora, koji drži i većinski udio u Crystal Palaceu.
Ronaldo je osvojio Ligu prvaka četiri puta tijekom devet sezona s Real Madridom prije nego što se pridružio Juventusu 2018. godine.
Real i Juve su među 12 europskih klubova koji su se kvalificirali, što uključuje momčadi Premier lige Chelsea i Manchester City.
Messijev Inter Miami nalazi se u istoj skupini kao i egipatski Al Ahly, portugalski Porto i brazilski Palmeiras.