Kvalifikacije

Cagliari izbacio Parmu na putu do finala doigravanja za povratak u Serie A, sada slijedi obračun protiv Barija

Foto Facebook AC Cagliari

PARMA Nogometaši Cagliarija stigli su nadomak povratka u Serie A nakon samo jedne sezone izbivanja, oni su se plasirali u finale doigravanja za ulazak u Serie A odigravši 0:0 na gostovanju kod Parme u uzvratnom polufinalnom dvoboju.

Tim rezultatom Cagliari je obranio 3:2 pobjedu ostvarenu prije četiri dana na svom terenu.

Marko Rog je ostao na klupi Cagliarija, dok je Stanko Jurić igrao za Parmu od 66. minute.

Cagliari će u finalu doigravanja sljedećeg tjedna igrati protiv Barija, koji je u polufinalu u petak izbacio Sudtirol. Bari traži povratak u elitu po prvi put nakon 2011. godine.

Prva utakmica finala doigravanja igrat će se 8. lipnja u Cagliariju, a uzvrat 11. lipnja u Bariju.

Ranije su izravni ulazak u Serie A osigurali Frosinone i Genoa. Prvoligaški status dosada su izgubili Sampdoria i Cremonese, dok će treći putnik u Serie B biti poznat u nedjelju, a kandidati su Spezia i Verona.