Prva HNL

Bruno Petković spriječio iznenađenje u Maksimiru, Igor Jovićević se izvukao u 90. minuti

Ivan Krstanović/Foto PIXSELL

Koprivničani su stigli dva gola zaostatka, a onda naivno primili pogodak u samom finišu utakmice

ZAGREB Nevjerojatan trenutak nepažnje igrača Slaven Belupa, koji su u 90. minuti pustili napadača Dinama Brunu Petkovića da neometan skoči nakon ubačaja iz kuta i glavom poentira, spriječio je veliko rezultatsko iznenađenje u Maksimiru, a novoga trenera modrih Igora Jovićevića novih kritika nakon poraza od Lokomotive. Naime, Petkovićevim pogotkom Dinamo je ipak uspio svladati Slaven Belupo (3:2) koji je do tog kobnog trenutka u rukama čvrsto držao bod što je po onome što je pružio u Maksimiru i zaslužio.

Modri su nakon nešto više od pola sata igre imali dva gola prednosti. Damian Kadzior u 23. minuti i Luka Ivanušec u 37. minuti pogodili su gostujuću mrežu i u tim trenucima ništa nije slutilo na dramatičan finiš. Pa čak ni kada je u 45. minuti Theophile u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Karla Lulića. Međutim, ispostavilo se da je taj pogodak dao dodatna krila gostima koji su u 49. minuti poravnali preko Mateusa Lime. Nakon toga utakmica se u potpunosti otvorila, Dinamo se silno mučio sve dok se Petković nije ukazao u liku spasitelja.