Brazil je pobijedio Hrvatsku sa 3-1 u prijateljskoj utakmici igranoj u američkom gradu Orlandu, nakon što je prošli tjedan izgubio 1-2 od Francuske, dva mjeseca uoči Svjetskog prvenstva.


Brazil se preplašio, ali je pobijedio Hrvatsku u posljednjoj provjeri prije objave popisa igrača za Svjetsko prvenstvo”, izvijestile su novine O Dia.




Na naslovnici su istaknule: “Ublažen pritisak”.


Brazil, koji 24 godine čeka na naslov prvaka svijeta, ima velika očekivanja od nadolazećeg SP u SAD-u, Kanadi i Meksiku, no njegove posljednje predstave nisu ulijevale optimizam kod navijača i medija.


Kada je šest minuta prije kraja Lovro Majer zatresao mrežu za poravnanje, pomislili su da će to biti još jedna utakmica bez pobjede, a također ih je u mislima vratila na zadnje Svjetsko prvenstvo kada je u četvrtfinalu Bruno Petković bio također poravnao na 1-1 pred kraj, a Hrvatska slavila boljim izvođenjem jedanaesteraca.


“Brazil se na trenutak prestrašio, ali je pobijedio Hrvatsku i ublažio pritisak”, izvijestio je sportski portal ESPN.


Golom iz jedanaesterca u 88. i pogotkom iz kontranapada u 92. minuti, Brazil je ipak došao do pobjede.


“Brazil pobjedom u prijateljskoj utakmici s Hrvatskom ublažio pritisak uoči Svjetskog prvenstva”, navodi Jornal do Commercio.


“Brazil igra bolje, pobijedio Hrvatsku“, istaknule su novine O Estado do Sao Paulo.


“Dobar utisak. U posljednjoj utakmici prije objave popisa igrača za Svjetsko prvenstvo, reprezentacija je izvela dobru predstavu i pobijedila snažnu Hrvatsku“, zakjučile su novine O Globo.