Bundesliga

Borussia Dortmund na krilima svojih “klinaca” pregazila imenjaka iz Monchengladbacha

Giovanni Reyna i Erling Haaland/Foto REUTERS

BERLIN Na startu Bundeslige Borussia Dortmund je na svom terenu svladala Borussiju Mönchengladbach sa 3-0, a za uvjerljivu pobjedu zaslužni su mladi nogometaši, dva 17-godišnjaka i dva već afirmirana 20-godišnjaka.

Domaćini su poveli u 35. minuti pogotkom 17-godišnjeg Amerikanca Giovannija Reyne, kojem je asistirao još jedan 17-godišnjak, Jude Bellingham, koji je ovog ljeta stigao iz Birminghama.

Reyna je izborio penal kojeg je u 54. minuti realizirao 20-godišnji Norvežanin Erling Haland. Za konačnih 3-0 ponovno je zabio Erling Haland (77) nakon dodavanja 20-godišnjeg Jadona Sancha.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odlično je krenuo u novu sezonu Bundeslige postigavši u subotu hat-trick za pobjedu Hoffenheima 3-2 u gostima kod Koelna. Kramarićeva golijada krenula je u 3. minuti. Domaći branič Jonas Hector loše je vratio loptu svom vrataru, Kramarić je dobro pratio situaciju i doveo je u vodstvo Hoffenheim.  Kramarić je mogao povećati vodstvo gostiju u 17. minuti, bio je u odličnoj prilici, ali vratar Koelna uspio je obraniti.

Koeln je izjednačio preko Sebastiana Anderssona u 22. minuti. No, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+3) Kramarić iz penala ponovno donosi prednost Hoffenheimu.

Završnica utakmice donijela je puno uzbuđenja. Dominick Drexler u 86. minuti donosi izjednačenje Koelnu i tada je izgledalo da će susret završiti neodlučeno. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade ponovno je na scenu stupio Kramarić, koji svojim trećim pogotkom donosi pobjedu gostima.

Gosti su ostvarili još tri pobjede, a među njima je bio i Freiburg, koji je dobio Stuttgart sa 3-2. Hrvatski branič Borna Sosa ostao je na klupi za pričuve Stuttgarta.

Dan ranije minhenski Bayern je “zgazio” Schalke sa 8-0.

REZULTATI:
Eintracht Frankfurt - Arminia 1-1 (Silva 62/ Soukou 51)

Union Berlin - Augsburg  1-3 (Bulter 75/ Vargas 40, Gregoritsch 82, Hahn 89)
Koeln - Hoffenheim  2-3 (Andersson 22, Drexler 86/ Kramarić 3, 45+3pen, 90+2)

Werder - Hertha 1-4 (Selke 69/ Pekarik 42, Lukebakio 45+2, Cunha 62, Córdoba 90)

Stuttgart - Freiburg 2-3 (Kalajdžić 71, Wamangituka 81/ Petersen 8, Sallai 26, Grifo 47)

Bor. Dortmund - Bor. Mönchengladbach 3-0 (Reyna 35, Haland 54-pen, Haland 77)