Franjo Ivanović/Foto FB FC Lens
Franjo je kompletan napadač, s osjećajem za pogodak iznad prosjeka - izjavio je sportski direktor Lensa Jean-Louis Leca
povezane vijesti
MADRID Hrvatski nogometni reprezentativac Franjo Ivanović (22) novi je igrač francuskog Lensa, u koji dolazi na jednogodišnju posudbu iz lisabonske Benfice, izvijestio je njegov novi klub u srijedu.
Prošle sezone je za portugalski klub upisao 43 nastupa, uglavnom ulazeći kao zamjena za grčkog reprezentativca Vangelisa Pavlidisa, a sada će svoje napadačke kvalitete pokušati pokazati u francuskoj Ligue 1.
U Lensu, koji nastupa u Ligi prvaka, Ivanović će pokušati dobiti veću minutažu i nastaviti razvoj. Ujedno će se pokušati izboriti za povratak u hrvatsku reprezentaciju za koju je odigrao devet utakmica, ali nije bio na Svjetskom prvenstvu.
“Može igrati na više pozicija u napadu, uključujući mjesto središnjeg napadača i lijevog krilnog napadača, a odlikuju ga pokretljivost, pritisak na protivničku obranu, igra s obje noge i izražen osjećaj za pogodak”, priopćio je Lens koji je na svojoj internetskoj stranici objavio fotografiju Ivanovića sa žutim dresom na kojem je broj 29.
Sportski direktor francuskog kluba, Jean-Louis Leca, rekao je da je dolazak hrvatskog reprezentativca veliko zadovoljstvo za Lens te istaknuo njegovu sposobnost postizanja pogodaka i međunarodno iskustvo.
„Franjo je kompletan napadač, s osjećajem za pogodak iznad prosjeka. Njegova prilagodba bit će prirodna zahvaljujući energiji koju pokazuje na terenu i izvan njega“, rekao je Leca.