Konferencijska liga

Bivši igrač Hajduka zabio pogodak Rijekinom “krvniku” u Konferencijskoj ligi, Gent i Basaksehir remizirali

Antonio Milić slavi nakon gola sa suigračima/Foto REUTERS

RIJEKA Hrvatski nogometaš Antonio Milić postigao je gol u domaćoj pobjedi svog Lecha protiv švedskog Djurgardensa  (2-0) u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige.

Bivši igrač Hajduka je zabio prvi gol u 39. minuti, a konačan rezultat postavio je Filip Marchwrinski u 83. minuti.

Djurgardens je u pretkolu izbacio Rijeku.

Švicarski Basel i slovački Slovan Bratislava remizirali su 2-2. Mohamed Amdouni (6) i Andi Zeqiri (40) bili su precizni za Švicarce, dok su za Slovake izjednačili Jurij Medvedev (17) i Ganac Malik Abubakari (70.).

Utakmica između talijanske Fiorentine i turskog Sivasspora odlučena je golom domaćeg Čeha Antonina Baraka u 69. minuti, dok Josip Brekalo nije igrao za domaće.

Belgijski Gent i turski Istanbul Basaksehir odigrali bez pobjednika 1-1. Gosti su poveli golom Stefana Okake u 16. minuti, a Gent je izjednačio 19 minuta kasnije preko Emmanuela Orbana.

Već u utorak nizozemski AZ Alkmaar svladao je na gostovanju talijanski Lazio 2-1.

Uzvrati su sljedeći tjedan, au srijedu će igrati Istanbul Basaksehir i Gent, a u četvrtak preostalih sedam utakmica. Ždrijeb parova četvrtfinala i polufinala održat će se 17. ožujka u Nyonu.

REZULTATI

LECH POZNAN – DJURGARDENS 2-0 (MILIĆ 39, Marchwrinski 83)

FIORENTINA – SIVASSPOR 1-0 (Barak 69)

GENT – ISTANBUL BASAKSEHIR 1-1 (Orban 31//Okaka 16)

BASEL – SLOVAN BRATISLAVA 2-2 (Amdouni 6, Zeqiri 40//Medvedev 17, Aboubakari 70)

AEK LARNACA – WEST HAM 0-2 (Antonio 36, 45+2)

ANDERLECHT – VILLAREAL 1-1 (Dreyer 57//Triguerios 28)

ŠERIF TIRASPOL – NICA 0-1 (Amraoui 45+3)