Bundesliga

Bayern “uvalio” petardu Fortuni, dva pogotka Lewandowskog, Perišić igrao od 62. minute

Robert Lewandowski i Alphonso Davies/Foto REUTERS,

BERLIN Nogometaši Bayerna lako su se obračunali s Fortunom iz Dusseldorfa u posljednjoj subotnjoj utakmici 29. kola Bundeslige. Lider na prvenstvenoj ljestvici sve je riješio trima golovima do odmora. Bavarci su poveli autogolom Mathiasa Joergensena u 15. minuti. Na 2:0 povisio je Benjamin Pavard (29′), a treći gol domaćina stigao je uoči odlaska na odmor. Robert Lewandowski je u 43. minuti zabio za 3:0.

Lewandowski je u 50. minuti zabio četvrti gol za svoju ekipu, a Alphonso Davies je u 52. minuti pogodio za konačnih 5:0.

Hrvatski repreznetativac Ivan Perišić ušao je u igru u 62. minuti.

Bayern je ovom pobjedom otišao na deset bodova prednosti ispred Borussije (D) koja tek treba odigrati svoj ogled 29. kola.