Liga prvaka

Bayern s četiri pogotka projurio kroz Rim, Londončani stekli gol prednosti u Bukureštu protiv Atletica

Robert Lewandowski/Foto REUTERS

Mateo Kovačić je igrao do 74. minute za Chelsea, Ivo Grbić je bio na klupi Atletica, dok Šime Vrsaljko nije bio u postavi

RIM Nogometaši Bayerna uvjerljivo su svladali Lazio s 4-1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka odigranoj u utorak u Rimu, a Chelsea je iskoristio igranje na neutralnom turniru u Bukureštu, gdje je s 1-0 svladao Atletico Madrid i stvorio značajnu prednost za uzvrat.

Već u 9. minuti Robert Lewandowski je zatresao mrežu nakon pogreške obrane Lazija za vodstvo Bayerna. Na 2-0 povisio je 17-godišnji Englez Jamal Musiala u 24. minuti, a u 42. minuti je treći pogodak za Bavarce postigao Leroy Sane. Već u drugoj minuti nastavka Bayern je došao do četvrtog pogotka, kad je loptu u svoju mrežu poslao domaći branič Acerbi. Lazio je ipak došao do pogotka u 49. minuti, kad je sve sam napravio Joaqin Correa.

Uzvrat na Allianz Areni 17. ožujka trebao bi biti samo formalnost za Bayern.

Jedini pogodak na Nacionalnom stadionu u Bukureštu postignut je u 71. minuti, a strijelac je atraktivnim udarcem preko glave bio francuski napadač Olivier Giroud. Mateo Kovačić je igrao do 74. minute za Chelsea, Ivo Grbić je bio na klupi Atletica, dok Šime Vrsaljko nije bio u postavi.

U prvom dijelu Chelsea je imao dominaciju, ali prvu veliku šansu propustio je Werner u 38. minuti, čiji je udarac iskosa u same rašlje obranio Oblak.

U utakmici s malo prilika u 68. minuti Giroud je škaricama pogodio mrežu nakon što mu se lopta sretno odbila u kaznenom prostoru Atletica. Gol je prvo poništen zbog zaleđa, ali je dodatna provjera VAR-om utvrdila da loptu dirao branič Atletica Hermoso i gol Chelseaja je potvrđen.

Uzvrat na Stamford Bridgeu je na rasporedu 17. ožujka.

Rezultati

Liga prvaka, osmina finala – prve utakmice

16. veljače
Barcelona – PSG 1-4 (Messi 27-11m / Mbappe 32, 65, 85, Kean 70)
RB Leipzig – Liverpool 0-2 (Salah 53, Mane 58)

17. veljače
Porto – Juventus 2-1 (Taremi 2, Marega 46 / Chiesa 82)
Sevilla – Borussia D. 2-3 (Suso 7, L. de Jong 84 / Dahoud 19, Haaland 27, 43)

23. veljače
Atletico M. – Chelsea 0-1 (Giroud 71)
Lazio – Bayern 1-4 (Correa 49 / Lewandowski 9, Musiala 24, Sane 42, Acerbi 47-ag)