Liga prvaka

Bayern potvrdio osminu finala, Real Madrid slavio na San Siru, a Atalanta na Anfieldu

Luka Modrić (Real Madrid) i Roberto Gagliardini (Inter)/Foto REUTERS

Luka Modrić je igrao cijeli susret za Real, Ivan Perišić je kod domaćina ušao u igru u drugom poluvremenu, dok Marcelo Brozović nije konkuriro za sastav Intera

RIJEKA Nakon Seville, Chelsea, Barcelone i Juventusa, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Bayern, te Manchester City, dok je u derbiju večeri Real Madrid na San Siru pobijedio Inter sa 2-0 gurnuvši milanski klub na rub ispadanja.

Bayern je u susretu A skupine pobijedio RB Salzburg sa 3-1 ostvarivši i četvrtu pobjedu u skupini.

Bavarci nisu bili toliko efikasni kao u prošlom kolu kada su u Salzburgu slavili sa 5-2, ovoga puta bilo je 3-1. Golove za momčad europskog prvaka zabili su Robert Lewandowski (43), Max Wober (43-ag) i Leroy Sane (68), dok je pogodak za goste zabio Mergim Berisha (73). Odlično raspoloženje kod domaćina pokvarilo je isključenje Marca Roce u 66. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Atletico Madrid i Lokomotiv su odigrali bez golova. Vedran Ćorluka je odigrao cijeli susret za goste, dok Ivo Grbić nije nastupio za Atletico.

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Real Madrid je na San Siru pobijedio Inter sa 2-0 gurnuvši milanski klub na rub ispadanja.

“Kraljevski klub” je stigao do prednost već u sedmoj minuti golom Edena Hazarda iz jedanaesterca kojeg je skrivio Barella neopreznim startom nad Nachom.

Možda i ključni trenutak dogodio se u 33. minuti kada je Arturo Vidal dobio dva žuta kartona u desetak sekundi zbog prigovora sucu Taylor jer nije sudio kazneni udarac na njemu. S igračem više Real je u 59. minuti povećao prednost, nakon što je Hakimi zatresao vlastitu mrežu nakon Rodrygova udarca.

Luka Modrić je igrao cijeli susret za Real, Ivan Perišić je kod domaćina ušao u igru u drugom poluvremenu, dok Marcelo Brozović nije konkuriro za sastav.

U drugom susretu iz ove skupine Borussia Moenchengladbach je pobijedila Šahtar sa 4-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u osminu finala. Njemački sastav je u prošlom kolu u Ukrajini slavio sa 6-0, a večeras sa 4-0 postigavši čak 10 golova u dvije utakmice.

Borussija je pitanje pobjednika razriješila već u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Lars Stindl (17-11m), Nico Elvedi (34) i Breel Embolo (45+1). U nastavku je Oscar Wendt (78) potvrdio pobjedu domaćina.

U skupini C Manchester City je osigurao prolaz u osminu finala nakon gostujuće 1-0 pobjede protiv Olympiakosa. Pogodak odluke u četvrtoj pobjedi “Građana” zabio je Phil Foden u 36. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Porto porazivši Marseille sa 2-0. Sanusi (39) i Sergio Oliveira (72) zabili su za portugalski sastav. Dodajmo kako su obje momčadi završile utakmicu s igračem manje. U 67. minuti kod Porta je isključen Grujić, a četiri minute kasnije “pocrvenio” je i Balerdi. Duje Ćaleta-Car nije igrao za OM koji je upisao i četvrti poraz.

U skupini D Atalanta je na Anfieldu pobijedila Liverpool sa 2-0 zakomplicirvši situaciju u skupini.

Nakon početna tri porza engleski prvak je imao priliku osigurati prolaz, ali nije uspio premda je u prošlom kolu u Bergamu slavio sa 5-0.

Ovoga puta Atalanta je izborila pobjedu koja je ostavlja u igri za prolaz. Golove su zabili Iličić (60) i Gosens (64), a Mario Pašalić i Boško Šutalo nisu nastupili za goste.

U drugom susretu Ajax je pobijedio Midtylland sa 3-1.

Strijelci za “Kopljanike” bili su Gravenberch (47), Mazraoui (49) i Neres (66), a za goste je zabio Mabil (80-11m). Dominik Kotarski nije igrao za Ajax.

SKUPINA A

Atletico – Lokomotiv M.         0-0

Bayern – Salzburg               3-1 (Lewandowski 43, Woeber 52-ag, Sane 68 / Berisha 73)

1. Bayern             4  4 0 0  15-4   12
2. Atletico           4  1 2 1   4-7    5
3. Lokomotiv M.       4  0 3 1   4-5    3
4. Salzburg           4  0 1 3   7-14   1

SKUPINA B

Borussia M. – Šahtar            4-0 (Stindl 17-11m, Elvedi 34, Embolo 45+1, Wendt 77)

Inter – Real M.                 0-2 (Hazard 7-11m, Hakimi 59-ag)

1. Borussia M.        4  2 2 0  14-4    8
2. Real M.            4  2 1 1   9-7    7
3. Šahtar             4  1 1 2   3-12   4
4. Inter              4  0 2 2   4-7    2

SKUPINA C

Olympiacos – Manchester City    0-1 (Foden 36)
Marseille – Porto               0-2 (Sanusi 39, Sergio Oliveira 72-11m)

1. Manchester City    4  4 0 0  10-1   12
2. Porto              4  3 0 1   8-3    9
3. Olympiacos         4  1 0 3   1-6    3
4. Marseille          4  0 0 4   0-9    0

SKUPINA D

Ajax – Midtjylland              3-1 (Gravenberch 47, Mazraoui 49, Neres 66 / Mabil 81-11m)
Liverpool – Atalanta            0-2 (Iličić 60, Gosens 64)

1. Liverpool          4  3 0 1   8-2    9
2. Ajax               4  2 1 1   7-5    7
3. Atalanta           4  2 1 1   8-7    7
4. Midtjylland        4  0 0 4   2-11   0