Liga prvaka

Bayern pokerom krenuo u obranu naslova prvaka Europe, Lukaku spasio Inter poraza

Nogometaši Bayerna/Foto REUTERS

ZAGREB Aktualni europski nogometni prvak Bayern krenuo je u obranu naslova uvjerljivom 4-0 pobjedom protiv Atletico Madrida.

Pobjede su ostvarili i Liverpool porazivši Ajax sa 1-0, Atalanta koja je u Danskoj pobijedila Midtjylland sa 4-0, te Manchester City koji je uspio slomiti Porto sa 3-1.

Bavarci su dominirali cijeli susret i potpuno su nadigrali španjolski sastav. Golove za njemački sastav zabili su Coman (28, 72), Goretzka (41) i Tolisso (66). Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico zbog ozljede, dok je Ivo Grbić sjedio na klupi za pričuvre.

U drugom susretu iz A skupine RB Salzburg i moskovski Lokomotiv su odigrali 2-2. Gosti su poveli u 19. minuti. Anton Mirančuk je ubacio iz kornera, Rifat Zemaletdinov glavom prebacio do Edera koji je zabio za 1-0. Izjednačio je Dominik Szoboszlai u posljednjim trenucima prvog dijela fantastično pogodivši malo iskosa s ruba kaznenog prostora u desne rašlje. Salzburg je poveo na otvaranju drugog dijela, u 50. minuti je pogodio Zlatko Junuzović. No, 15 minuta prije kraja utakmice gosti su izjednačili, a pogodak je postigao Lisakovič. Za goste je cijeli susret odigrao Vedran Ćorluka.

Iznenađenje večeri priredio je Šahtar koji je u susretu B skupine u Madridu pobijedio Real sa 3-2.

Premda je nastupio bez sedam standardnih prvotimaca koji su zaraženi koronavirusom, Šahtar je u Madridu šokirao “Kraljevski klub“. Gosti su već nakon prvog poluvremena vodili 3-0 golovima Tetea (29), Varanea (33-ag) i Solomona (42).

Real je smanjio u 54. minuti fantastičnim golom našeg Modrića koji je pogodio s više od 25 metara. Bio je to sasvim sigurno jedan od Lukinih najljepših pogodaka. Zanimljivo, Modrić se ovim golom upisao u povijest “Kraljevskog kluba” postavši tek četvrti igrač koji je zabio gol u Kupu/Ligi prvaka sa 35 ili više godine. Prije njega to je uspjelo tek velikanima Alfredu Di Stefanu, Ferencu Puškašu i Pacu Gentu.

Samo pet minuta kasnije već je bilo 2-3, a zabio je Vinicius Junior svega 15 sekundi nakon što je ušao u igru. Čim je ušao u igru, ukrao je loptu Ukrajincima te se sjurio prema gol u zabio.

Do kraja susreta Real je jurio izjednačenje, ali nije uspio. U drugoj minuti sudačke nadoknade Federico Valverde je zabio za 3-3, no pogodak je naknadno poništen zbog zaleđa.

U drugom susretu oz ove skupine Inter i Borussia Moenchengladbach su odigrali 2-2, a sva četiri gola pala su u nastavku.

Talijani su poveli u 49. minuti golom Romela Lukakua, izjednačio je Bensebaini u 63. minuti iz kaznenog udarca, a vodstvo gostima donio je Hofmann u 84. minuti. Ipak, u posljednjim trenucima susreta Lukaku je svojim drugim golom izborio remi. Ivan Perišić je igrao do 79. minute za Inter, dok je Marcelo Brozović ušao u igru u 80. minuti.

U skupini C Mancheste City je pobijedio Porto sa 3-1, nakon što su gosti vodili 1-0, dok je Olympiakos porazio Marseille sa 1-0.

Porto je poveo u 14. minuti golom Luisa Die, no “Građani” su okrenuli rezultat preko Aguera (20-11m), Gundogana (65) i Ferrana Torresa (73).

Susret u Pireju razriješio je pogodak Ahmeda Hassana u sudačkoj nadoknadi. Duje Ćaleta-Car je igrao za goste.

U skupini D Liverpool i Atalanta su ostvarili gostujuće pobjede. “Redsi” su slavili kod Ajaxa 1-0, dok je Atalanta porazila Midtjylland sa 4-0.

Pitanje pobjednika u Amsterdamu riješio je autogol Tagliafica u 35. minuti.

Atalanta je u Danskoj sve riješila u prvom poluvremenu postiogavši sva tri gola, a strijelci su bili Zapata (26), Gomez (36) i Muriel (42). U nastavku se među strijelce upisao i Mirančuk (89). Mario Pašalić je ušao u igru u 68. minuti.

REZULTATI:
SKUPINA A
RB Salzburg - Lokomotiv Moskva   2-2 (Szoboszlai 45, Junuzović 50 / Eder 19, Lisakovich 75)
Bayern Munchen - Atletico Madrid 4-0 (Coman 28, 72, Goretzka 41, Tolisso 66)

LJESTVICA:
1. Bayern          1  1  0  0  4-0  3
2. RB Salzburg     1  0  1  0  2-2  1
2. Lokomotiv       1  0  1  0  2-2  1
4. Atletico Madrid 1  0  0  1  0-4  0

SKUPINA B
Real Madrid - Šahtar Donjeck      2-3 (MODRIĆ 54, Junior 59 / Tete 29, Varane 33-ag, Solomon 42)
Inter - Borussia Mönchengladbach  2-2 (Lukaku 49, 90 / Bensebaini 63-11m, Hofmann 84)

LJESTVICA:
1. Šahtar        1  1  0  0  3-2  3
2. Inter         1  0  1  0  2-2  1
2. Borussia Mon. 1  0  1  0  2-2  1
4. Real Madrid   1  0  0  1  2-3  0

SKUPINA C
Manchester City - Porto          3-1 (Aguero 20-11m, Gundogan 65, Torres 73 / Diaz 14)
Olympiacos - Olympique Marseille 1-0 (Ahmed Hassan 90+1)

LJESTVICA:
1. Manchester City 1  1  0  0  3-1  3
2. Olympiakos      1  1  0  0  1-0  3
3. Marseille       1  0  0  1  0-1  0
3. Porto           1  0  0  1  1-3  0

SKUPINA D
Ajax Amsterdam - Liverpool 0-1 (Tagliafico 35-ag)
Midtjylland - Atalanta     0-4 (Zapata 26, Gomez 36, Muriel 42, Mirančuk 89)

Chelsea - Sevilla   0-0
Rennes - Krasnodar  1-1 (Guirassy 56-11m / Ramirez 59)

LJESTVICA:
1. Krasnodar  1  0  1  0  1-1  1
1. Rennes     1  0  1  0  1-1  1
3. Sevilla    1  0  1  0  0-0  1
3. Chelsea    1  0  1  0  0-0  1

SKUPINA F
Zenit St Peterburg - Club Brugge 1-2 (Horvath 74-ag / Dennis 64, De Ketelaere 90+3)
Lazio - Borussia Dortmund        3-1 (Immobile 6, Luiz Felipe 23, Akpa 76 / Haaland 71)

LJESTVICA:
1. Lazio                  1  1  0  0  3-1  3
2. Club Brugge            1  1  0  0  2-1  3
3. Zenit Saint Petersburg 1  0  0  1  1-2  0
4. Borussia Dortmund      1  0  0  1  1-3  0

SKUPINA G
Dinamo Kijev - Juventus  0-2 (Morata 46, 84)
Barcelona - Ferencvaroš  5-1 (Messi 27-11m, Fati 42, Coutinho 52, Pedri 82, Dembele 89 / Kharatin 70-11m)

LJESTVICA:
1. Barcelona    1  1  0  0  5-1  3
2. Juventus     1  1  0  0  2-0  3
3. Dinamo Kijev 1  0  0  1  0-2  0
4. Ferencvaroš  1  0  0  1  1-5  0

SKUPINA H
PSG - Manchester United          1-2 (Martial 55-ag / Fernandes 23-11m, Rashford 87)
RB Leipzig - Istanbul Basaksehir 2-0 (Angelino 16, 20)