Njemački kup

Bayern jedva protiv Bochuma, četvrtoligaš izbacio Köln

Thomas Muller zabio je za pobjedu Bavaraca/Foto REUTERS

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je za Bayern prvo poluvrijeme i jednom je zaprijetio protivničkim vratima, ali je njegov pokušaj glavom u 17. minuti zaustavio golman Bochuma

BERLIN Njemački prvak Bayern Nike Kovača plasirao se u osminu finala domaćeg kupa nakon što je u gostima uz puno muke izbacio drugoligaša Bochum, pobijedivši 2-1.

Domaćini su poveli autogolom Bayernova braniča Alphonsa Daviesa u 35. minuti i držali su prednost sve do 83. minute, kada je Serge Gnabry pogodio za 1-1. U samoj završnici susreta, u 89. minuti, Thomas Müller uz dosta sreće zabija za pobjedu Bayerna. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je za Bayern prvo poluvrijeme i jednom je zaprijetio protivničkim vratima, ali je njegov pokušaj glavom u 17. minuti zaustavio golman Bochuma.

Hoffenheim se plasirao u osminu finala nakon što je svladao trećeligaša Duisburg sa 2-0 pogocima Floriana Grillitscha (53) i Sargisa Adamjana (59). Hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji se nakon četiri mjeseca pauze vratio sa dva pogotka u protekla dva kola Bundeslige, ovaj puta ostao je na klupi za pričuve.

Četvrtoligaš Saarbrucken na domaćem terenu izbacio je Köln. Saarbrucken je vodio 2-0, ali prvoligaši iz Koelna uspjeli su se vratiti i poravnati na 2-2. No, u 90. minuti Tobias Jänicke pogađa za pobjedu domaćina 3-2.

U Hamburgu su se sučelili bivši europski prvak HSV i peterostruki njemački šampion Stuttgart, koji se danas natječu u drugoj ligi. Nakon produžetaka slavio je Stuttgart sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Marokanac rođen u Njemačkoj Hamadi Al Ghaddioui u 113. minuti.

Duisburg – Hoffenheim 0-2 (Grillitsch 53, Adamjan 59)

Freiburg – Union Berlin 1-3 (Koch 45+2/ Mees 36, Andrich 87, Gentner 90+2)

Hamburger SV – Stuttgart 1-2 (Hunt 16-pen/ González 2-pen, Al Ghaddioui 113)

Saarbrucken – Koeln 3-2 (Schorch 53, Jurcher 57, Jänicke 90/ Hector 70, Terodde 84)

Bochum – Bayern 1-2 (Davies 35-ag/ Gnabry 83, Müller 89)

Arminia Bielefeld – Schalke 2-3 (Klos 72, Soukou 77/Schopf 16, Raman 25, 32)

Bayer Leverkusen – Paderborn 1-0 (Alario 25)

Darmstadt – Karlsruher 0-1 (Hoffman 85)