Španjolsko prvenstvo

Barcelona uvjerljiva protiv Athletic Bilbaoa, Katalonci ostali na tri boda zaostatka od Real Madrida

Ferran Torres/Foto REUTERS

Četiri pogotka Barce postigla su četiri različita strijelca

BARCELONA  Barcelona je s uvjerljivih 4-0 (3-0) svladala Athletic Bilbao na svom Camp Nou u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Xavijeva momčad je u samo 10 minuta prve četvrtine dvoboja postigla tri pogotka, a u sva tri je svoj doprinos dao raspoloženi Ousmane Dembele.

U 12. minuti je francuski napadač bio strijelac za 1-0, a on i Robert Lewandowski našli su se u zamijenjenim ulogama. Poljak je ubacio s lijevog boka, a Dembele je sa pet metara poslao loptu u mrežu glavom, što je prvi put na taj način učinio u Barceloninom dresu.

U 18. minuti je Dembele poslao odličnu loptu za Sergija Roberta koji se sjurio u kazneni prostor i uz pomoć gostujućeg braniča, od kojeg se lopta odbila pri pokušaju blokiranja udarca, svladao vratara Athletica Unaija Simona.

Samo četiri minute poslije Dembele je prošao po desnom boku, krenuo prema kaznenom prostoru, a onda dodao Lewandowskom koji je u srcu šesnaesterca okrenuo svog čuvara i poslao loptu pod gredu za 3-0.

Na četvrti pogodak domaći navijači su čekali do 73. minute, kad je opet Dembele sjajnim dodavanjem pronašao Ferrana Torresa u kaznenom prostoru, a ovaj iskoristio priliku za svoj drugi prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Barcelona je pobjedom zadržala tri boda zaostatka za vodećim Real Madridom. Aktualni prvaci imaju 31, a Katalonci 28 bodova. Na treće mjesto se popeo Atletico Madrid sa 23 boda. Athletic je ostao na šestom mjestu sa 18 bodova.

Utakmice 11. kola
Espanyol - Elche     2-2 (Puado 24, Braithwaite 67 / Milla 11, Verdu 82)
Betis - Atletico M.  1-2 (Fekir 84 / Griezmann 54, 71)
Girona - Osasuna     1-1 (Lopez 45+1 / Barja 37)
Villarreal - Almeria 2-1 (Baena 56, Jackson 90+4 / Melero 31)
Barcelona - Athletic 4-0 (Dembele 12, Roberto 18, Lewandowski 22, F. Torres 73)

Celta - Getafe       (pon, 21.00)

Real M. - Sevilla    3-1 (Modrić 5, Vazquez 79, Valverde 81 / Lamela 54)
Valencia - Mallorca  1-2 (Cavani 52-11m / Muriqi 66-11m, Lee Kang-In 83)
Valladolid - Real S. 1-0 (Leon 16)
Rayo V. - Cadiz      5-1 (Palazon 44-11m, Garcia 45+1, Lejeune 63, 89, Camello 79 / Balliu 82-ag)