Španjolsko prvenstvo

Barca rutinski protiv Leganesa, Messi zabio s bijele točke, Rakitić odigrao cijelu utakmicu i požutio

Leo Messi/Foto REUTERS

Ante Budimir odigrao 60 minuta u porazu Mallorce

BARCELONA Barcelona je rutinski riješila pitanje pobjednika (2:0) u prvoj domaćoj utakmici na praznom Camp Nou protiv Leganesa. Ansu Fati doveo je Katalonce u vodstvo u 42. minuti, drugi pogodak stigao je s bijele točke. Leo Messi je iskoristio najstrožu kaznu u 69. minuti. Ivan Rakitić igrao je cijelu utakmicu, a u završnici utakmice dobio je žuti karton. Barca je ovom pobjedom barem privremeno ponovo otišla na pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real Madrid.

Villarreal je kod kuće svladao Mallorcu 1:0 pogotkom Carlosa Bacce (16), a hrvatski napadač Ante Budimir, najbolji strijelac Mallorce s devet pogodaka, igrao je od 60. minute, te je dva puta zaprijetio golu protivnika.

Budimirov udarac iz daljine u 86. minuti zaustavio je vratar domaćina, a u 90. mogao je donijeti izjednačenje, ali je njegov udarac iz blizine opet zaustavio vratar Asenjo.

U drugom susretu Getafe i Espanyol odigrali su 0:0.