Španjolsko prvenstvo

Barcelona na krilima Luisa Suareza stigla do velika tri boda i izbacila Espanyol iz prvoligaškog društva

Luis Suarez u dresu Barcelone/Foto REUTERS

BARCELONA Zahvaljujući Luisu Suarezu i njegovu pogotku u 56. minuti utakmice Barcelona je ipak uspjela slomiti otpor Espanyola i ostati u utrci za naslovom prvaka. Katalonci su s utakmicom više stigli na bod zaostatka od Real Madrida, te pritom teškom mukom izborenom pobjedom poslali Espanyol u niži rang natjecanja. Klub koji baštini čak 85 prvoligaških sezona zaigrat će ponovo u Segundi nakon 26 godina.

Obje momčadi su ogled na Camp Nou završile s desetoricom. U 50. minuti isključen je Ansu Fati, tri minute kasnije Pol Lozano, a u 56. minuti Suarez je postigao jedini pogodak na utakmici. Dva crvena i gol u samo šest minuta nastavka.

Ivan Rakitić igrao je do 90. minute kada je svoje mjesto na terenu prepustio Ronaldu Araujou.

U preostala dva susreta 35. kola Betis je svladao Osasunu 3:0 (G. Rodríguez 4, Pedraza 25, Aleña 90+7), a Getafe je poražen kod kuće od Villarreala 3:1 (Duro 80/Santi Cazorla 66pen, 86pen, Rubén Peña 90+3).