Španjolsko prvenstvo

Barcelona lako do gostujuće pobjede kod Celte

Reuters

Reuters

Nogometaši Barcelone i u svom su drugom nastupu u španjolskom prvenstvu ove sezone ostvarili pobjedu, oni su u dvoboju 4. kola kao gosti svladali Celtu u Vigu sa 3-0 (1-0).

Barcelona je vrlo rano povela golom Ansua Fatija (11), a prednost je povećala nesretnim autogolom Olaze (51-ag) početkom drugog poluvremena. Konačni rezultat postavio je Sergi Roberto (90+5) u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je sada peta sa šest bodova iz dva odigrana susreta, jednim manje od Getafea, Valencije, Real Madrida i Villarreala, dok je Celta 11. s pet bodova. Ranije u četvrtak je donedavni hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao do 61. minute u minimalnoj 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi Seville protiv Levantea. Strijelac jedinog gola bio je En-Nesyri u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Sevilla je tako zadržala stopostotni učinak u Primeri, kao i Barcelona iz dva nastupa ima šest bodova te se nalazi na šestom mjestu. Levante je 13. s tri boda.