Španjolsko prvenstvo

Barcelona doživjela novi poraz, Ter Stegen darivao Cadiz koji je nakon Reala “skinuo” još jednog velikana

Leo Messi/Foto REUTERS

Katalonci su doživjeli četvrti prvenstveni poraz nakon kojega za vodećim Atleticom zaostaju čak 12 bodova

BARCELONA Cadiz je nakon Reala (1:0) skinuo još jedan veliki skalp onaj – Barcelone. Katalonci su u 12. kolu, svojem desetom prvenstvenom susretu ove sezone doživjeli čak četvrti poraz i sada sa 12 bodova zaostatka gledaju prema lideru iz Madrida. Ne Realu već – Atleticu.

Cadiz je poveo u 8. minuti kada je nakon kornera zabio Alvaro Gimenez. Barca je izjednačila u 57. minuti autogolom Pedra Alcale. No, već šest minuta kasnije domaćin je ponovo stigao u vodstvo nakon kiksa vratara Ter Stegena koji je loše reagirao na jednu povratnu loptu i darivao iskusnog Alvara Negreda koji je poslao loptu u nebranjenu mrežu. Barcelona je u završnici stisnula papučicu gasa, veliki pritisak, međutim, nije donio ni izjednačujući, a kamoli pobjednički pogodak.