BOXING DAY

Aston Villa s igračem manje bolja od Palacea, Southamptonu remi nakon dva poništena gola

Theo Walcott i Harrison Reed/Foto: REUTERS

Villa je čak dva gola zabila s igračkim deficitom, a Fulham je uzeo važan bod za opstanak u Premiershipu

LONDON U susretu 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa je pobijedila Crystal Palace s 3:0, dok su u drugom susretu Fulham i Southampton odigrali bez golova.

Villa je do pobjede stigla premda je od 45. minute igrala s igračem manje, a čak dva gola je zabila s igračkim deficitom. Domaćin je poveo u 5. minuti golom Bertranda Traorea, a u posljednjim trenucima prvog dijela Tyrone Mings je pocrvenio. No, u nastavku je Aston Villa zabila još dva gola, a strijelci su bili Kortney Hause (67′) i Anwar El Ghazi (76′).

U drugom susretu Fulham i Southampton su odigrali 0:0. Gosti su bili bliži pobjedi, imali su dvije sjajne prilike, jednom su pogodili okvir gola, a čak dva gola su im poništena nakon intervencije VAR-a.