Englesko nogometno prvenstvo

Arsenal ubacio četiri pogotka Norwichu, Abumeyang zabio 50. pogodak u Premier ligi, Chelsea poražena od West Hama

Pierre-Emerick Aubameyang/Foto REUTERS

Nogometaši Evertona su kod kuće svladali trećeplasirani Leicester s 2:1

LONDON  Nogometaši Arsenala svladali su u 32, kolu Engleske lige Norwich s 4-0, a 50. gol u Premier ligi zabio je Gabonac Pierre-Emerick Aubameyang.

Aubameyangov 50. gol stigao je zahvaljujući velikoj pogrešci vratara Norwicha Tim Krul, a Gabonac je kasnije zabuio još jedan gol, dok su Granit Xhaka i Cedric Soares bili strijelci u pobjedi Arsenala. “Topnici” su sada sedmi s 47 bodova, dok je Norwich ostao zadnji s malim šansama za spas.

Nogometaši Evertona su kod kuće svladali trećeplasirani Leicester s 2-1. Evertonu su pobjedu donijeli Brazilac Richarlison i Islanđanin Gylfi Sigurdsson, dok je počasni gol za goste dao Nigerijac Kelechi Iheanacho.

Newcastle je kao gost s 4-1 svladao Bournemouth, koji je sve bliži ispadanju.

West Ham je svladao četvrtoplasirani Chelsea s 3:2 i povećali šanse u borbi za ostanak.

Pogodak koji je “čekićarima” donio vrijednu pobjedu polučio je Ukrajinac Jarmolenko u 90. minuti. Chelsea je poveo preko Williana (42pen), da bi izjednačio Souček (45+3), a Antonio u 51. minuti doveo domaćine u vodstvo. Willian u 72. minuti poravnava, a u zadnjoj minuti Jarmolenko preciznim udarcem donosi pobjedu.

Mateo Kovačić je igrao za goste do 53. minute.