Premiership

Arsenal i Leicester City podijelili bodove, ključan bio crveni karton u 75. minuti

LONDON U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Leicester City su odigrali 1-1, dok su Chelsea i Watforda upisali pobjede.

Nakon četiri uzastopne pobjede, Arsenal je na stadionu Emirates odigrao 1-1 protiv Leicester Cityja.

Arsenal je poveo u 21. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga kojem je to bio 20. pogodak ove sezone. Možda i ključni trenutak dogodio se u 75. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Eddie Nketiah.

Mladi 21-godišnji napadač je proveo na terenu svega četiri minute. Ušao je u 71. minuti, a u 75. je isključen zbog neopreznog starta. Sudac Chris Kavanagh prvo mu je pokazao žuti karton, ali je nakon ‘asistencije’ VAR-a promijenio odluku. “Lisice” su igrača više iskoristile deset minuta kasnije izjednačivši preko Jamiea Vardy, njegovim 22. golom ove sezone.

Chelsea je iskoristio remi Leicester Cityja i gostujućom pobjedom protiv Crystal Palace sa 3-2 skočio na treće mjesto.