Španjolsko prvenstvo

Ante Budimir zabio za remi Osasune kod Athletica, to mu je bio sedmi pogodak u La Ligi ove sezone

Ante Budimir

BILBAO Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir donio je bod svojoj Osasuni na gostovanju u Bilbau kod Athletica, gdje je momčad iz Pamlone odigrala 2-2 (1-1).

Athletic je dvaput vodio, a Osasuna se dvaput vraćala. Domaći su poveli već u prvoj minuti pogotkom Jona Morcilla. U 12. minuti izjednačio je srpski veznjak Darko Brasanac, da bi u 62. minuti novu prednost Baskima donio Oihan Sancet.

Konačnih 2-2 postavio je Ante Budimir u 89. minuti, pogotkom glavom na ubačaj Enrica. Hrvatskom reprezentativcu je to sedmi pogodak u ovoj sezoni La Lige.

Osasuna je sa 41 bodom na 12. mjestu i osiguranim prvoligaškim statusom, dok je Athletic na osmoj poziciji sa 46 bodova.

Tri kola prije kraja La Lige nogometaši madridskog Atletica zadržali su dva boda prednosti pred Barcelonom u utrci za naslov prvaka Španjolske odigravši u subotu na Nou Campu utakmicu bez pogodaka.