Španjolsko prvenstvo

Ante Budimir zabio u porazu od Real Madrida, vratar Osasune obranio dva penal Karimu Benzemi

Ante Budimir/Foto REUTERS

Hrvatski reprezentativac upisao se u strijelce i petu prvenstvenu utakmicu zaredom

MADRID Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir nastavio je svoj golgeterski niz. Zabio je i petu prvenstvenu utakmicu zaredom! Ovaj pogodak će doduše biti puno značajniji za njega nego za njegovu momčad jer Osasuna je poražena od Real Madrida 3:1.

Madrižani su poveli golom Alabe u 12. minuti, svega minutu kasnije Budimir je poravnao, a krajem prvoga poluvremena Real je u novo vodstvo doveo Marco Asensio. Konačnih 1:3 postavio je Vazquez u sudačkoj nadoknadi vremena

Prvo ime utakmice bio je domaći vratar Sergio Herrera koji je kod vodstva gostiju 1:2 obranio čak dvije najstrože kazne Karimu Benzemi. Prvi u 52., a drugi u 59. minuti utakmice.

Luka Modrić nije igrao za Real.

Madridski Atletico odigrao je novu sterilnu napadačku utakmicu te je remizirao 0-0 pred svojim navijačima protiv Granade. U sastavu Atletica hrvatski igrač Šime Vrsaljko odradio je drugo poluvrijeme.

Uz dva pogotka Borje Mayorala Getafe je slavio u Vigu protiv Celte s 2-0.