Napeta utakmica

Ambasadori HNL-a: Osijek i Hajduk zajedno uspjeli pucati u okvir gola ravno 3 puta u 90 minuta

Foto Dubravka Petric/PIXSELL

Osijek - Hajduk 1-2

U derbiju 2. kola Prve HNL Hajduk je kao gost svladao Osijek sa 2-1 (2-1).

Hajduk je poveo 2-0 golovima Jaira (34) i Caktaša (36-11m), a na konačnih 2-1 smanjio je Jugović (43). Zanimljivo, bila su to jedina tri udarca u okvir gola na čitavom susretu.

Nakon što niti jedna momčad u prvih pola sata utakmice nije stvorila niti jednu ozbiljniju priliku za pogodak, u razdoblju od 34. do 43. minute postignuta su tri pogotka. Hajduk je poveo sa 2-0 golovima Jaira u 34. i Caktaša u 36. minuti iz kaznenog udarca.

Prvi pogodak stigao je nakon što je Gyurcso izveo slobodni udarac s dresnog krila, a u skoku pred Osijekovim golom na drugoj vratnici najviši je bio Jairo. Hajdukov Brazilac bio je najzaslužniji i za kazneni udarac nepune dvije minute porom, on je utrčao u kazneni prostor te je pokušao pucati prema vratima, njegov udarac odlično je blokirao Lončar, no lopta se vratila Jairu čiji je pokušaj ubacivanja u peterac pogodio Lončara u ruku pa je sudac Zebec pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je kapetan Caktaš.

U samoj završnici prvog poluvremena Osijek je smanjio zaostatak, a i pogodak domaćih stigao je iz prekida. Kleinheisler je izveo slobodni udarac s lijevog boka, a na drugu vratnicu utrčao je Jugović kojega nije pratio nitko od Hajdukovih igrača, pa je ovaj s dva metra mirno proslijedio loptu u mrežu.

Osijek je u nastavku utakmice imao terensku inicijativu, no bliži novom pogotku bio je Hajduk koji je prijetio iz protunapada. No, splitski nogometaši niti u jednoj od svojih prilika nisu uspjeli precizno proigrati završni pas. Na kraju utakmice je Jugović glavom nakon udarca iz kuta mogao poravnati, no njegov je pokušaj prohujao pored vratnice.

S nova tri boda Hajduk se pridružio Dinamu i Gorici na vrhu ljestvice sa po maksimalnih šest bodova, dok je Osijek na diobi sedmog mjesta sa Slavenom Belupom s po jednim bodom.