La Liga

Alavesu vrijedna tri boda donijela nadu u ostanak, remi Budimirove momčadi

Foto Deportivo Alaves

Bila je to pobjeda nade za Alaves koji je s ova tri boda napustio dno ljestvice, ali je i dalje u zoni ispadanja. Do spasa mu u ovom trenutku nedostaju četiri boda.

VITORIA Nogometaši Alavesa ostvarili su vrlo vrijednu pobjedu u 36. kolu španjolske La Lige. Na domaćem terenu Alaves je svladao Espanyol 2-1 i time ostvario osmu pobjedu u sezoni.

De la Fuente je u sedmoj minuti doveo Alaves u vodstvo, no gosti iz Barcelone su izjednačili u 14. kada je Raul de Tomas bio precizan s bijele točke. Cijelo drugo poluvrijeme Alaves je imao igrača više, nakon isključenja Herrere u 46. minuti te je to naplatio u 59. minuti kada je Escalante postigao pobjednički pogodak.

Osasuna i Getafe su odigrali 1-1 u dvoboju u kojem je hrvatski napadač Ante Budimir za domaćina odigrao posljednjih dvadeset minuta. Getafe se time dodatno odmaknuo od opasne zone i sada ga milimetri odvajaju do konačnog spasa. Oier je u devetoj minuti doveo Osasunu u vodstvo, dok je u 20. Lucas Torro pogodio vlastitu mrežu za konačnu podjelu bodova. Osasuna je ostala deveta na ljestvici.