Prva HNL

Aktualni hrvatski doprvak porazom u Puli pao na zadnje mjesto lige, zabio i napadač Rijeke na posudbi u Istri

Napadač Rijeke na posudbi u Puli Matej Vuk zabio je jedan pogodak i asistirao/Foto PIXSELL

PULA U zaostaloj utakmici Prve HNL U Puli su nogometaši Istre 1961 su pobijedili Lokomotivu s 3-1 i više nisu posljednja momčad lige.

Derbi začelja pripao je Puljanima i dvostrukom strijelcu Antoniu Ivančiću, a Istra je ubilježila petu pobjedu u prvenstvu.

Puljani su poveli u 20. minuti nakon precizne akcije koju je udarcem s desetak metara završio Antonio Ivančić. Iz njihove prve šanse igrači Lokomotive su izjednačili u 28. minuti kada je Marić namjestio loptu Irfanu Hadžiću, koji glavom postiže gol.

U 41. minuti Matej Vuk se iskupio za veliki promašaj u 15. minuti i na asistenciju Hare ponovno doveo domaće u vodstvo. U 53. minuti Ivančić postiže svoj drugi gol i to dosta sretno, iz drugog pokušaja nakon što  mu je prvi blokiran i to nakon što je prošao 40-tak metara.

Ovom pobjedom Istra se bodovno izjednačila s Lokomotivom, a aktualni doprvak je preuzeo “fenjer” HNL-a.