EURO U-21

Aktualni europski prvaci remijem protiv Izraela otvorili EURO, promašili su dva kaznena udarca

BUKUREŠT  Aktualni europski prvaci do 21 godine, Nijemci otvorili su EURO 2023. u Rumunjskoj i Gruziji odigravši 1-1 protiv Izraela u susretu u kojem su promašili dva jedanaesterca, te cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više.

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su aktualni europski prvaci u uzrastu do 21 godine Nijemci. Promašili su dva jedanaesterca, a cijelo drugo poluvrijeme imali su igrača više, no nisu uspjeli slomiti Izrael.

Njemačka je već u trećoj minuti mogla do vodstva, no Youssoufa Moukoko nije realizirao kazneni udarac. Napadač Borussije Dortmund je pucao, ali je  Daniel Peretz sjajno obranio njegov udarac.

Izrael je poveo u 20. minuti golom Dora Turgeman, no šest minuta kasnije izjednačio je Yann Aurel Bisseck.

Izrael je u posljednjim trenucima prvog dijela ostao s igračem manje nakon što je isključen Eden Kartsev. U nastavku susreta mlada momčad “elfa” je dominirala, a u 80. minuti je dobila još jedan kazneni udarac. Pucao je Jessic Ngankam, ali je izraelski vratar još jednom sjajno reagirao.

U drugom susretu iz ove skupine Engleska je golovima Jacoba Ramseya (47) i Emilea Smitha Rowea (90+4) pobijedila Češku sa 2-0.

U prvom susretu iz D skupine Švicarska je pobijedila Norvešku sa 2-1, a u drugom ogledu večeras se sastaju Francuska i Italija.

Njemačka - Izrael 1-1
Engleska - Češka  2-0