Dobra forma

Švedski Djurgardens ostvario još jednu prvenstvenu pobjedu uoči sudara s Rijekom u pretkolu Konferencijske lige

Suparnik Bijelih ostvario je i četvrtu uzastopnu pobjedu zaredom

RIJEKA Nogometaši Djurgardensa svladali su u gostima Helsinborg 2:0 u 14. kolu švedskog prvenstva. Prvi pogodak postigao je Victor Kaj Edvardsen u 29. minuti utakmice, a drugi Gustav Wikheim u 62. minuti. Domaći Helsinborg, inače posljednja momčad lige, od 38. minute igrala je s igračem manje nakon što je isključen Wilhelm Loeper. Djurgardens je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto, ima bod manje i utakmicu više od vodećeg Hackena.

Švedski prvoligaš očito dočekuje Rijeku u pretkolu Konferencijske lige u dobroj formi. Djurgardens je dobio zadnje četiri prvenstvene utakmice, a do susreta s Bijelima, 21. travnja na Rujevici, ima još domaći susret protiv Varnamoa, momčadi koja se bori za ostanak u najvišem razredu švedskog nogometa. Taj susret na rasporedu je u subotu 16. srpnja.