SuperSport HNL

S. BELUPO – RIJEKA 0:1! Niko Galešić još jednom junak Rijeke

Foto Davor Kovačević

Isti je igrač Riječanima donio pobjedu u Koprivnici i u rujnu prošle godine

RIJEKA Nogometaši Rijeke pogotkom Nike Galešića u 50. minuti svladali su Slaven Belupo i tako nastavili niz pobjeda te zadržali lidersku poziciju.

Isti je igrač Riječanima donio pobjedu u Koprivnici i u rujnu prošle godine.

Foto galerija: Slaven Belupo - Rijeka Foto: Davor Kovačević

U prvom subotnjem susretu 27. kola HNL-a novu su pobjedu upisali nogometaši Rijeke koji su na gostovanju u Koprivnici svladali Slaven Belupo 1-0 (0-0).

Gol vrijedan tri boda postigao je Niko Galešić početkom drugog dijela, u 50. minuti. Vodeća Rijeka opet je pobjegla Hajduku na četiri boda prednosti, ali Hajduk tek mora odigrati dvoboj 27. kola, domaći sraz protiv Lokomotive. Slaven Belupo je ostao na osmom mjestu ljestvice.

U prvih 45 minuta nije bilo prevelikih uzbuđenja, pogotovo na samom startu susreta. Igrači oba sastava nisu se odmah uspjeli na pravi način priviknuti na težak travnjak, a ujedno je sredinom prvog dijela krenula kiša.

Po jednu šansu imala je svaka momčad u prvom poluvremenu. Za Rijeku je u 35. minuti zaprijetio Fruk, ali je njegov udarac s desetak metara obranio domaći vratar Sušak. U 43. minuti mogao je povesti Slaven Belupo. Vrlo dobar dalekometni udarac je uputio Mioč, ali je gostujući vratar Labrović bio spreman.

Početkom drugog poluvremena Rijeka je povela. Nakon proigravanja Hodže u 50. minuti iz blizine je vrlo važan pogodak postigao Galešić i tako rasteretio svoju momčad za nastavak dvoboja u Koprivnici. Nekoliko minuta kasnije još je jednom pokušao Fruk, ali ostalo je 1-0 za Rijeku.

Nakon pogotka se utakmica donekle otvorila pa su obje momčadi počele ozbiljnije prijetiti. Za Rijeku je u 63. minuti pokušao Pašalić, za domaćina Nongoh u 67., ali se rezultat nije mijenjao.

Uslijedio je potom šut Lepinjice, donedavnog igrača Rijeke, a sada člana Slaven Belupa, s tim da je još bolja bila šansa napadača Rijeke Obregona u 82. minuti, no vrlo dobro je reagirao domaći golman.

Uz ne posebno dojmljivu igru Rijeka je ipak sačuvala minimalnu prednost te nastavila s prvenstvenim pobjedama koje drže sastav Željka Sopića na vrhu ljestvice.

Ove subote na Poljudu će ligaški dvoboj, od 17.10 sati, odigrati Hajduk i Lokomotiva.

Posljednje dvije utakmice ovog kola igraju se tijekom nedjelje. Od 15 sati u Puli igraju Istra 1961 i Gorica, dok se u 17.10 sati u Kranjčevićevoj ulici sastaju Rudeš i Dinamo.

10. Rudeš 26 1 4 21 10-55 7

90+5. minuta Kraj utakmice!

82. minuta Probao je sada i Obregon, ali njegov udarac je obranio Sušak.

64. minuta Još jedna šansa Rijeke, Pašalić je probao iz voleja, a lopta je otišla malo preko grede…

63. minuta Opasna prilika, Pašalić je izveo korner, lopta se odbila do Fruka koji je odlično tukao, ali je Boras to blokirao.

50. minuta GOOOOL! Opet je na pravom mjestu u gužvi u šesnaestercu bio Niko Galešić, koji je nedavno zabijao i protiv Rudeša (Kup) te Varaždina.

46. minuta Počeo je drugi dio, zasad bez promjena.

45+1. minuta Kraj prvog dijela.

43. minuta Prva velika šansa, Mioč se riješio Pašalića i potegnuo, a Labrović sjajnom obranom spasio goste!

35. minuta Napokon se nešto događa. Hodža je u dobroj akciji Rijeke proslijedio do Fruka, koji je tukao s nekih 15 metara, ali uspio je to obraniti domaći vratar.

24. minuta Fruk je sada mogao imati dobru šansu, ali je sve to predugo trajalo…

19. minuta Još uvijek nema opasnijih prilika, utakmica je poprilično mirna, a teren u Koprivnici itekako loš.

8. minuta Prvi korner za domaćina, ali Štrkalj je nakon ubačaja pogodio protivničkog igrača te je propao pokušaj Belupa.

1.minuta Počela je utakmica.

S. BELUPO – RIJEKA 0:1

Stadion I. Kušek Apaš. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Galešić (50′).

S. BELUPO: Šušak, Pllana, Šakota, Murić, Mioč, Lepinjica, Štrkalj, Štefulj, Agbekpornu, Bosec, Boras.

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda, Selahi, Pašalić, Fruk, Hodža, Pjaca, Marić.