Prva HNL

RIJEKA – VARAŽDIN (3:1) Čolak s dva pogotka donio Riječanima pobjedu za oproštaj od Rujevice ove godine

RIJEKA Nogometaši Rijeke danas od 15 sati igraju susret 19. kola Prve HNL protiv Varaždina, čime će se ujedno oprostiti od Rujevice za ovu godinu. Još ih do kraja prosinca čeka zaostala utakmica s Dinamom na Maksimiru koja će se odigrati u srijedu, 18. prosinca.

“Bijeli” su u ovoj godini s Varaždincima odigrali tri utakmice, a u sve tri pobjedu je odnijela Rijeka s gol razlikom 6-2. Trener Simon Rožman je i debitirao protiv Varaždina kada su nogometaši Rijeke slavili rezultatom 2:0 na gostujućem terenu.

– Već smo dva puta igrali protiv njih od kada sam trener, a pogledao sam i prvu utakmicu na Rujevici koja je završila 2:1. Sve je to bilo negdje blizu. Mi smo u Varaždinu u dvije trećine utakmica odigrali vrlo dobro i na visokoj razini, a u toj jednoj trećini nismo bili najbolji. Oni su to kaznili i to nam je dobra opomena – kaže trener Rijeke.

Objavljeni su i sastavi. Tibora Halilovića zbog ozljede mišića nema u zapisniku, dok je Gorgon u prvih 11 iako je Rožman najavljivao kako nije stopostotno spreman zbog udarca u rebra. Na raspolaganju treneru neće biti ni Zoran Kvržić koji se nedavno vratio u proces treninga.

RIJEKA: Pandur, Smolčić, Escoval, Župarić, Tomečak, Capan, Pavičić, Gorgon, Andrijašević, Acosty, Čolak.

VARAŽDIN: Nevistić, Prce, Adžić, Senić, Miličević, Posavec, Roca, Kolarić, Štefulj, Tkalčić, Benko.

TIJEK SUSRETA;

91′ – GOOOL! Nevistić je obranio loptu Andrijaševića ravno u noge Čolaka koji sigurno puca i zabija za pobjedu Rijeke 3:1

83′ – GOL! Glavica sigurno pogađa za smanjenje Rijekinog vodstva

82′ – Penal za Varaždin! Pavičić je srušio Mehdikhanija u šesnaestercu, a sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku

73′ – Escoval je požutio nakon prekršaja na Benku koji zatim ponovno izvodi slobodni udarac, ali lopta ide preko gola

72′ – Šesti korner za Rijeku, Murićeva lopta ide ravno u ruke Nevistiću

63′ – Velika šansa za Rijeku! Čolak se sjurio i odlično ubacio Andrijaševiću, ali Nevistić izbacuje nogom loptu s terena

63′ – Jedan od najboljih igrača Rijeke u ovom susretu, Acosty, izlazi iz igre popraćen ovacijama, umjesto njega ulazi Murić

60′ – Gorgon ubacuje iz kornera, ali se Benko s lijeve strane odlično zagradio i pustio loptu da otiđe izvan igrališta.

50′ – Odlična obrana mladog vratara Rijeke! Benko je pucao iz slobodnjaka s 20-ak metara, ali Pandur se baca i uspijeva uhvatiti loptu

47′ – GOOOL! Rijeka povećava vodstvo već na samome početku drugoga poluvremena. Acosty je ubacio loptu za Čolaka koji u petercu s desne strane prebacuje preko Nevistića.

45 +1′ – Pokušali su na kraju prvoga dijela Varaždinci doći do pogotka iz slobodnog udarca. Lopta je išla prema Benku, ali je riječka obrana loptu izbacila

45′ – Odlična prilika za Rijeku. Čolak puca s ruba kaznenog prostora, ali lopta ide tik iznad gola

44′ – Posavec je prelako prošao pokraj riječke obrane, ali srećom nitko od njegovih suigrača nije uspio ispratiti akciju

41′ – Rijeka traži i drugi pogodak. Pavičić je ubacio za Acostyja, ali je Adžić to uspio očistiti iz svojeg kaznenog prostora.

37′ – Prvi pravi pokušaj Varaždinaca. Tkalčić je pucao s desne strane, ali nedovoljno precizno.

33′ – Slobodni udarac za Rijeku. Pavičić i Čolak probali su izvesti uigranu akciju, ali ipak neprecizno. Lopta je završila pokraj gola

29′ – Acosty nakon prekršaja Milićevića ostaje ležati na travnjaku, igrač Varaždina zaradio je žuti karton

26′ – Varaždinci drže loptu i napadaju, ali riječka obrana ne dozvoljava da dođe do ozbiljnije prilike za goste

11′ – GOOOL! Acosty je zabio rani pogodak za Rijeku. Pavičić ubacuje na drugu vratnicu gdje skače Acosty i zabija glavom za prvi pogodak

8′ – Prva prilika na susretu. Čolak je s ruba kaznenog prostora pucao prema golu, ali previsoko

7′ – Acosty je ubacio u šesnaesterac za Andrijaševića, Varaždinci su lako to izbacili

1′ – Acosty je dobro primio jednu dugu loptu, ali je malo požurio na desnom krilu. Sudac je označio zaleđe.