FOTO Rijeka je bez previše napora golovima Pašalića, Marića i Selahija svladala posljednju momčad lige

Davor Petrović

Lindon Selahi i Veldin Hodža/Foto D. KOVAČEVIĆ

Razlika u kvaliteti bila je očigledna i prevelika

ZAGREB Pretjerano pomlađena momčad Rudeša nije mogla parirati Rijeci koja je kroz Kranjčevićevu prošla bez previše napora. Jednostavno, razlika u kvaliteti bila je očigledna i prevelika. Povrh toga, čak su i okorjeli pratitelji SuperSport HNL-a ove subote morali provući imena nekih igrača Rudeša kroz Google.

Igrala se 9. minuta kada je Rijeka stigla do prednosti. Toni Fruk je izveo korner s desne strane do Marca Pašalića koji je poveo loptu prema natrag. Kada je stigao blizu ruba kaznenog prostora, po sredini gola, prizemnim udarcem je neobranjivo pogodio bliži kut. Bio je to njegov prvi gol nakon 154 dana.

Foto galerija: Utakmica Rudeš - Rijeka Foto: Davor Kovačević

Preciznije, Pašalić je prije gostovanja kod Rudeša zadnji put bio strijelac 29. listopada prošle godine, kada je na Rujevicu stigla Gorica (1:0). U međuvremenu je, pak, skupio sedamnaest službenih utakmica u dresu Rijeke, odnosno odigrao je 15 sati i 23 minute minute u prvenstvu i Kupu. Bez sudačkih nadoknada.

Do kraja prvog dijela gosti su držali inicijativu, ali nisu je uspjeli kapitalizirati, iako su imali prilika za to. Rudeš je, pak, rijetko dolazio do kaznenog prostora besposlenog Nediljka Labrovića. Zapravo, sve potencijalne opasnosti po Rijeku stizale su nakon nonšalancije u vlastitim redovima.

U 52. minuti Željko Sopić je iz igre povukao Franju Ivanovića i Niku Jankovića, poslavši na teren Marka Pjacu i Mirka Marića koji je ubrzo postigao gol za otklanjanje većine dvojbi. Bolje rečeno, tu je postalo savršeno jasno bodovi idu put Kvarnera. Ako se netko iz Rudeša možda nadao čudu neviđenom, u 56. minuti to je eliminirao gol Lindona Selahija sa osamnaest metara.

I to je bilo to. Uvjerljivo vodstvo i više nego izvjesna pobjeda Rijeke ostatku utakmice su dali revijalni ton, bez puno dinamike.

Rudeš – Rijeka 0:3

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 920. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 6,5. Strijelci: 0:1 Pašalić (9′), 0:2 Marić (53′), 0:3 Selahi (56′). Žuti karton: Latković (Rudeš).

RUDEŠ: Ciban 5,5 – Šehić 6, Pavlović 6, Mrčela 6, Magđinski 5,5 (79′ Camara -) – Vukmanović 6, Pasariček 5,5 (72′ Kuzmanić -) – Petković 5,5 (62′ Grezda -), Latković 5,5, Mašala 5,5 (46′ Topić 5,5) – Brajković 5,5 (46′ Špeljak 5,5).

RIJEKA: Labrović 6,5 – Smolčić 6,5, Mitrović 6,5, Dilaver 6,5, Goda 6,5 – Selahi 7 (61′ Bogojević -) – Janković 6,5 (52′ Pjaca 6,5), Fruk 7 (61′ Petrovič -), Hodža 6,5 (71′ Galešić -), Pašalić 7 – Ivanović 6,5 (52′ Marić 7).