Prekinut negativni niz

RIJEKA – ISTRA 1961 (2:0) Riječani nakon četiri mjeseca došli do prvenstvene pobjede na Rujevici

Foto R. BRMALJ

RIJEKA Nakon četiri mjeseci i pet dana nogometaši Rijeke ostvarili su prvenstvenu pobjedu na Rujevici. Iako su u utakmicu protiv Istre 1961 ušli kao favoriti, ipak je postojao svojevrstan strah zbog dugačkog negativnog niza u domaćim utakmicama.

Sve je već bilo riješeno u prvih 26 minuta. Prvo u 14. minuti Gorgon s malo sreće zabija pogodak koji se prvo odbio od Einara da bi potom nakon vratnice ušao u mrežu Puljana. Samo 12 minuta kasnije Murić šutira ravno na gol iz slobodnog udarca s desne strane, a Čondriću lopta klizi iz ruke u svoju mrežu.

Borili su se Puljani u drugome dijelu utakmice, ali je Prskalo najzaslužniji za obranu nekoliko odličnih prilika gostiju.

Igrače Simona Rožmana sljedeći tjedan čeka još jedan susret na Rujevici kada im dolazi Varaždin. Četiri dana kasnije na Maksimiru će protiv Dinama odigrati zaostali prvenstveni susret.

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Župarić, Escoval, Smolčić, Halilović, Capan, Murić, Acosty, Gorgon, Čolak.

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Tomašević, Einar, Sergi, Franić, Regan, Lončar, Fintić, Gržan, Ćuže.

——————————————————

91′ – Na samome kraju Istra pokušava zaprijetiti, ali udarac Einara je bio preslab, Prskalo to lako hvata

83′ – Acosty uz ovacije publike izlazi iz igre, na travnjak istrčava Lončar

77′ – Rijeka nastavlja napadati. Čolakov pokušaj iz voleja odlazi preko gola…

75′ – Žuti karton za Obenga, već peti igrač Istre koji je požutio na utakmici.

72′ – U igru za Istru ulazi bivši junior Rijeke Marin Grujević

71′ – Gržan je požutio zbog simuliranja u kaznenom prostoru

66′ – Promjena u redovima Rijeke. Raspopović ulazi umjesto ozlijeđenog Murića.

58′ – Greda spašava Istru! Murićev pokušaj iz slobodnog udarca skoro je završio u mreži Čondrića…

57′ – Požutio je Tomašević nakon prekršaja na Pavičiću

56′ – Velika gužva nakon ubačaja Murića iz kornera, ali Acosty izbija loptu izvan terena

50′ – Velika šansa za Rijeku!! Acosty je dodao Čolaku koji šutira kraj desne vratnice Puljana

49′ – Gorgon prepušta mjesto Pavičiću. Zbog ozljede iz prvoga dijela ipak neće moći nastaviti utakmicu

47′ – Puljani su ambiciozno krenuli u drugi dio utakmice. S desne strane je iskosa zaprijetio Gržan

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Bez promjena u sastavima.

45′ – Odlične obrane Prskala! U samoj završnici Istra prijeti s dvije dobre prilike, prvo Franić, a zatim Ćuže šutiraju glavom prema vratima Rijeke

38′ – Čolak zaobilazi obranu Puljana, ali slabo puca pored desne vratnice Čondrića.

37′ – Tomečak puca iz slobodnog udarca, lopta ide preko gola.

35′ – Žuti karton za Einara nakon prekršaja na Čolaku. Riječani protestiraju za kazneni udarac, ali ipak je prekršaj izvan šesnaesterca

33′ – Halilović prijeti s 20-ak metara, ali ravno u ruke Čondrića

26′ – GOOOL! – 2:0 za Rijeku! Murić je odlučio sam zaprijetiti iz slobodnog udarca s desne strane, Čondrić baca loptu u svoj gol!

25′ – Ćuže je sjajno zapucao s 20-ak metara, ipak tik do desne vratnice Prskala.

22′ – Prskalo je odlično asistirao Gorgonu, ali sudac svira zaleđe. Trener “bijelih” ne slaže se s tom odlukom.

14′ – GOOOL! – Rijeka vodi 1:0!! Gorgon zabija golčinu s otprilike 20 metara. Lopta se odbila od Einara i nakon vratnice ušla u mrežu!

12′ – Acosty je pucao pored lijeve vratnice. Ipak, nedovoljno opasno za Čondrića

8′ – Rijekin korner je lak zadatak za Čondrića.

7′ – Riječani drže loptu u nogama, ali Puljani visokim presingom ne daju priliku domaćima da opasnije zaprijete.

1′ – Počela je utakmica na Rujevici.