
Matija Frigan/M. GRACIN
Frigan i Marin zabili pogotke za prvu riječku domaću pobjedu nad Hajdukom nakon pet uzastopnih poraza
povezane vijesti
RIJEKA Od 18 sati na Rujevici se igra Jadranski derbi, odnosno jubilarni 170. međusobni službeni susret Rijeke i Hajduka. Hajduk baštini 65, a Rijeka točno 50 pobjeda. Kada je govora o prvenstvenim utakmicama onda je današnji 155. susret za bodove. U dosadašnjih 154 susreta Splićani su ostvarili 62 pobjede, a Riječani su u 45 utakmica odnijeli sva tri boda.
Sergej Jakirović dobio je posljednji Jadranski derbi na Poljudu, svoj prvi u ulozi – trenera. Danas je pred njim i njegovim odabranicima prekinuti niz od čak pet Hajdukovih pobjeda na Rujevici u posljednjih – pet susreta. Rijeka je posljednju pobjedu pred svojim navijačima ostvarila prije tri godine, preciznije 8. ožujka kada je bilo 2:0. Splićani su nakon toga čak pet put odnijeli puni plijen s Rujevice i s ukupno šest pobjeda okrenuli tradiciju na svoju stranu. Rijeka ima pobjedu manje nad Hajdukom na svojem novom stadionu! Ovo je dobra prilika da se poravna i taj omjer, ali i da Rijeka novom pobjedom preskoči Osječane i nakon dugo vremena na ljestvici zakorači u zonu – Europa.
Olakotna okolnost za Bijele je izostanak dvojca Livaja – Krovinović. Jakirović za razliku od Leke ima na raspolaganju praktički sve igrače.
Čekamo službene sastave.
Stiglo je sastav Hajduka. Nema Anella, a počinje Nikola Kalinić.
Potvđena je i početna jedanaestorka Rijeke u kojoj nema promjena u odnosu na najavljeni sastav.
90+3 minute: Kraj utakmice na Rujevici! Rijeka je svladala Hajduk u 170. Jadranskom derbiju, ostvarila je prvu domaću pobjedu nad Splićanima nakon tri godine i pet uzastopnih poraza, te se vinula na treće mjesto.
90. minuta: Velika prilika za Grgića, no Awaziem je blokirao njegov udarac. Probao je u sučevoj nadoknadi još jednom Banda, ali je ponovo pucao preko gola.
89. minuta: Banda je nakon ubačaja Jankovića glavom pucao zamalo preko gola.
GOOL!!! Grgić je pobjegao po desnoj strani nakon dodavanja Bande, odigrao na drugu vratnicu gdje je loptu dočekao Marin i zabio za 2:0!
73. minuta: Jakirović je uveo Grgića i Bandu umjesto Ampema i Selahija.
70. minuta: Fukštaš je zabio, ali dodavač Awaziem je prethodno bio u zaleđu.
65. minuta: Prva velika prilika za Hajduk, Labrović je nogom sjajno zaustavio udarac Benrahoua.
63. minuta: Čak tri promjene u redovima Hajduka, Leko je izvukao Vuškovića koji je bio velika prilika Riječana. Jakirović je morao izvući Dilavera zbog ozljede.
59. minuta: Korner za Rijeku, Vukčević je na drugoj vratnici zamalo glavom zakasnio.
56. minuta: Još jedna velika prilika za drugi gol Rijeke. Vušković je ponovo kardinalno pogriješio i praktički gurnuo napadača Rijeke samoga ispred Lucića. Vratar Hajduka je uspio sačuvati svoju mrežu u sučeljavanju “jedan na jedan”.
53. minuta: Hajduk je nešto bolje otvorio nastavak, no Rijeka je imala veliku priliku za drugi gol. Hodža je povukao kontru, gurnuo Marina samoga ispred Lucića koji je obranio njegov udarac.
46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.
45+2 minute: Kraj prvoga poluvremena.
40. minuta: Stigla je službena brojka gledatelja. Na tribinama je 7749 gledatelja. Ipak nedostaje nekoliko stotina do punog kapaciteta.
30. minuta: Tek nakon pola sata igre gosti su počeli dolaziti do zraka, Bijeli su malo spustili razinu trke i agresije pa su Splićani počeli povremeno izlaziti organizirano na domaću polovicu.
25. minuta: Prvi pokušaj gostiju. Fukštaš je okončao polukontru udarcem s 15 metara, lopta je završila u Labrovićevu naručju.
22. minuta: Ampem je prošao po desnoj strani, stigao gotovo visine peterca, a onda uposlio Frigana koji je zamalo zakasnio i poslao loptu kraj gola.
21. minuta: Marin je izveo udarac iz kuta, a Dilaver škaricama atraktivno poslao loptu zamalo kraj gola.
18. minuta: Hajduk je u podređenoj ulozi na Rujevici, Rijeka lakoćom diktira ritam.
GOOL!!! Rijeka je povela iz prvog udarca u okvir gola u 10. minuti. Vukčević je centrirao, a Vušković početnički pogriješio nasjevši na lažno kretanje Frigana koji je glavom sa sedam-osam metara zakucao loptu u mrežu.
1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici, tribine su ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta. Rijeka zahvaljujući remiju u Varaždinu ima priliku pobjedom skočiti na treće mjesto na ljestvici.
RIJEKA – HAJDUK 2:0
Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 7749. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 Frigan (10′), 2:0 Marin (75′). Žuti kartoni: Pukštaš (Hajduk).
RIJEKA: Labrović, Veiga, Galešić, Dilaver (od 65′ Mitrović), Vukčević (od 88′ Goda), Selahi (od 73′ Banda), Hodža, Ampem (od 73′ Grgić), Janković, Marin (od 88′ Liber), Frigan.
HAJDUK: Lucić, Lovrencsics (od 82′ Đolonga), Ferro, Vušković (od 63 Awaziem), Melnjak, Fossati (od 63 Sahiti), Grgić (od 75′ Čubelić), Benrahou, Pukštaš, N. Kalinić (od 63 Anello), Mlakar.