Velika pobjeda

Pogledajte golove i ludi finale Jadranskog derbija. Veliko slavlje Riječana na Poljudu!

Foto Milan Sabic/PIXSELL

Rijeka je pobijedila Hajduk 1:2 na Poljudu golovima Ampema i Frigana, a vratar Labroviću obranio je drugi od dva penala Livaji

Golgeterski post Rijeke u utakmicama s Hajdukom u HNL-u prekinut je ove nedjelje u velikom stilu!

Rijeka je pobijedila Hajduk 1:2 na Poljudu golovima Ampema i Frigana, a u junaka utakmice prometnuo se i vratar Labrović obranivši jedan od čak dva penala koja su suci poklonili Hajduku u samoj završnici utakmice.

Livaja je tako uspio zabiti jedan gol iz dva penala, a Splićani su htjeli i treći penal…

Ampemov nalet

Zanimljivo, Hajduk je svoj posljednji poraz kod kuće, još 26. veljače 2022. godine također imao protiv Rijeke, koja je tad slavila 3:1.

Prvi gol Riječani su na ovoj utakmici zabili u 64. minuti, nakon greške obrane Hajduka. Awaziem najprije krivo upućuje loptu, a ne izbacuje ju ni Simić.

Do lopte zato dolazi Antonio Marin čiji udarac brani Sentić, ali Prince Ampem nalijeće na odbijanac i zabija za 0:1 na Poljudu.

Friganov nokaut

Hajduk je pokušavao napadati, ali Frigan je sedam minuta prije kraja zabio gol za koji se činio da će nokautirati Hajduk.

Liber je ubacio s desne strane, a Frigan se u petercu oslobodio Mikanovića i zakucao svoj sedmi gol ove sezone.

Riječki golman Labrović u sudačkoj je nadoknadi spriječio da se Hajduk uz pomoć sudaca vrati u igru.

Labrovićevo junaštvo

Prvo je u 92. minuti sudac Ante Čulina pokazao na bijelu točku nakon pada Nikole Kalinića u riječkom šesnaestercu.

Livaja pogađa, a novi penal izvodi već u 96. minuti, nakon što je zbog njegova duela s Galešićem reagirao VAR.

Riječki vratar čita udarac kapetana Hajduka, Livaja se opet odlučio pucati u istu stranu i promiče se u jednog od junaka Jadranskog derbija.

Sve golove i slavlje Riječana na Poljudu pogledajte OVDJE.