Dobar početak

Nogometaši Rijeke svladali destoplasiranu momčad srpske Superlige u prvoj pripremnoj utakmici u Sloveniji

Denis Frančišković

Foto HNK Rijeka

Utakmicu je odlučio pogodak Harisa Vučkića istekom prvog poluvremena koje je imalo desetominutnu stanku zbog ozljede Nike Galešića

RIJEKA – RADNIČKI KRAGUJEVAC 1:0

KRANJSKA GORA Prijateljska međunarodna utakmica: Rijeka – Radnički 1:0 (1:0). Sudac Marko Podgoršek. Strijelac: Vučkić (45′).

RIJEKA: Zlomislić, Galešić (Lepinjica), Krešić, Pavlović, Bušnja, Alvarez, Selahi, Vrančić, Vukčević, Karrica, Vučkić.

Još su igrali: Labrović, Nwolokor, Bodetić, Braut, Liber, Lepinjica, F. Dujmović, Hodža, Solano, Jurišić, Stanić, Coupland, Smolčić i  Frigan.

RADNIČKI 1923 KRAGUJEVAC: Leković, Janković, Stoiljković, Ivanović, Cvetinović, Kovačević, Krajišnik, Milisalvljević, Tomić, Maksimović, Mirić.

Još su igrali: Raičević, Varjačić, Blagojević, Miličić, Vidović, Tomović, Brnović, Kovačević, Kai Gur, Ubiparip i Jovanović.

Nogometaši Rijeke u prvoj pripremnoj utakmici u Sloveniji koju je obilježilo nevrijeme i ozljeda Nike Galešića svladali su Radnički iz Kragujevca, desetoplasiranu momčad srpske Superlige golom Harisa Vučkića u nadokandi prvog poluvremena.

Početak susreta kasnio je zbog proloma oblaka, grmljavine i nevremena, a pri kraju prvog poluvremana došlo je do sudara glavom Galešića s protivničkim igračem nakon kojeg je mladi Rijekin branič prevezen u bolnicu.

Rijeka je u prvom dijelu igrala u sustavu s tri braniča, Galešića je zamijenio Lepinjica, a Bijeli poveli nakon dobre akcije kada je Alvarez proigrao Vučkića koji je iz drugog plana izbjegao zaleđe i sa 12, 13 metara pogodio donji kut vratara – 1:0.