Rijeka vs. Celje

Matej Vuk odlučio pobjednika nakon dva sata nogometa na Rujevici

Denis Frančišković

Maxwell Acosty doveo je Rijeku u vodstvo protiv Celja/M. ANIČIĆ

RIJEKA Međunarodna prijateljska nogometna utakmica: Rijeka – Celje 2:1 (1:1). Igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Linić (Dražice). Pomoćnici: Kezele i Balen (obojica Rijeka). Strijelci: 1:0 Acosty (11′), 1:1 D. Štraus (55′), 2:1 Vuk (83′). Žuti kartoni: Capan (Rijeka), Travner (Celje).

RIJEKA (I poluvrijeme): Sluga, Tomečak, Župarić, Punčec, Štefulj, Capan, Kvržić, Halilović, Gorgon, Acosty, Čolak.

RIJEKA (II poluvrijeme): Prskalo, Raspopović, Velkovski, H. Smolčić (od 101′ I. Smolčić), Pavelić, Lepinjica, Turčin (od 96′ Ristovski), Liber, Bušnja, Vuk, Babić.

CELJE: Jurhar, Stojinović, Cvek, Štraus, Pišek, Lotrič, Novak, Brecl, Vizinger, Zaletel, Vidmajer.

Još su igrali: Rozman, Vidmar, Travner, Pungaršek, Kerin, Štusej, Ibišević, Flis, Benedečić, R. Štraus, Zorko.

Rijeka je slavila i u drugoj pripremnoj utakmici na Rujevici, nakon novog slovenskog prvoligaša Brava, svladala je petoplasirani sastav slovenske lige Celje 2:1. Bijeli su poveli lijepim pogotkom Acostyja nakon solo akcije kada je prošao dva igrača, dok su gosti poravnali nakon pogreške vratara Sluge kada Deniju Štrausu nije bilo teško prebaciti loptu lobom u mrežu. Pobjedu Riječanima osigurao je povratnik Matej Vuk nakon solo akcije u kojoj je prevario tri igrača i rutinski pospremio loptu u mrežu. Igralo se četiri puta po 30 minuta.