Inter vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka se na krilima Alexandera Gorgona vratila pobjedama

Karlo Muhar (Inter) i Maxwell Acosty (Rijeka)/Foto PIXSELL

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 15 sati kreću u Zaprešiću u svoj treći proljetni dvoboj. Bijeli nakon remija u Koprivnici i domaćeg poraza od Gorice traže iskupljenje kod “davljenika” iz Zaprešića. Ozljede su prošarale sastav trenera Igora Bišćana koji je stoga bio prisiljen aktivirati svoje pričuvne snage.  Promjene će doživjeti sve tri linije. Na stoperskim pozicijama se, sukladno službenom zapisniku, očekuju Escoval i Župarić, lijevo Mamić,  a desno vjerojatno Kvržić. Ispred dva povučena vezna igrača, Lončara i Pavičića, vjerojatno će zaigrati Acosty, Halilović i Vuk, a u vršku napada Puljić.

Tibor Halilović je ulazio s klupe protiv Slaven Belupa i Gorice, a u Zaprešiću prvi put počinje utakmicu. Zimsko pojačanje Robert Murić je na klupi za pričuve zajedno s očito još nedovoljno spremnima Darkom Velkovskim i Alexanderom Gorgonom.

90.+2 minute: Kraj utakmice u Zaprešiću.

90. minuta: Matković je odbio snažan udarac Mamića.

GOL!!! Nova asistencjia Gorgona i novi pogodak Jakova Puljića u 74. minuti. Austrijančevim ulaskom Rijekina igra počela je dobivati smisao što se odrazilo i na semaforu.

GOL!!! Visoki presing Riječanima se isplatio u 69. minuti. Gorgon i Puljić su obavili gro posla, a Lončar zabio pogodak prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora. Ostaje dvojbeno je li Puljić primio loptu od Gorgona u zaleđu.

GOL!!! Rijeka je povela u 66. minuti. Kvržić je izveo udarac iz kuta, a Puljić udarcem kroz šumu nogu pronašao put lopti do mreže i kaznio lošu reakciju Interove obrane.

65. minuta: Najveća prilika za goste. Matković je sjajnom reakcijom izvukao ispod grede udarac glavom Acostyja nakon dodavanja Gorgona.

61. minuta: Prva promjena. Gorgon je ušao umjesto Vuka.

59. minuta: Vuk je nakon jednog duela šepajući napustio teren i zatražio zamjenu. Bišćan je podigao s klupe Gorgona.

56. minuta: Puljić je iz slobodnjaka s dvadesetak metara prebacio živi zid i pogodio gredu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme u Zaprešiću.

45.+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena. Nije bilo golova, a ni velikih prilika. Armada je osim Miškovića uvredama “častila” i pomoćnog trenera Renata Pilipovića.

30. minuta: Na gostujućoj tribini okupilo se dvjestotinjak pripadnika Armade, koji su na svoj navijački repertoar uvrstili i uvrede namijenjene predsjedniku Damiru Miškoviću.

29. minuta: Prvi opasniji udarac, Halilović je opalio s preko 20 metara, a Matković odbio loptu u udarac iz kuta. Nakon kornera tukao je Kvržić, ali je lopta otišla preko gola.

20. minuta: Armada je sukladno najavama krenula s navijanjem.

16. minuta: Nema još golova, a ni prilika. Rijeka se nametnula posjedom lopte, ali nema konkretnosti u završnici.

1. minuta: Počela je utakmica u Zaprešiću.

INTER – RIJEKA 0:3

ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 500. Sudac: Tihomir Pejin (D. Miholjac). Strijelci: 0:1 Puljić (66′), 0:2 Lončar (69′), 0:3 Puljić (74′). Žuti kartoni: Muhar, Brezovec (Inter), Mamić (Rijeka).

INTER: Matković, Muhar, Tatomirović, Kaluđerović, Ajayi (od 86′ Haramustek), Brezovec, Šimunec, Bosec, Rak (od 82′ Ljubić), Serderov (od 75′ Mišković), Valentić.

RIJEKA: Sluga, Mamić, Kvržić, Halilović (od 76′ Murić), Vuk (od 62′ Gorgon), Župarić, Acosty (od 84′ Bušnja), Puljić, Pavičić, Escoval, Lončar.