Rijeka vs. Istra 1961

KRAJ: Murić u 92. minuti potvrdio pobjedu Rijeke, ozljede Punčeca i Gorgona

Alexander Gorgon i vratar Puljana Čondrić/Foto S. JEŽINA

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 18 sati na Rujevici ugošćuju Istru 1961 u susjedskom derbiju sa samo jednim ciljem: da pobjedom učvrste drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i barem malo smanje ogroman zaostatak za modrima. Riječanim imaju priliku ostvariti i drugu pobjedu zaredom ovoga proljeća nakon što su prošloga petka svladali Rudeš u Kranjčevićevoj ulici uz čak četiri postignuta pogotka.

U zapisniku prema očekivanjima nema velikog broja ozlijeđenih ili nespremnih igrača. Kao što je i najavljivao Igor Bišćan nema ni Brazilca Hebera koji izgleda još nije potpuno spreman za nastupe. Escovala, koji je stradao u Kranjčevićevoj prije sedam dana, je odmjenio oporavljeni Punčec što znači da je Velkovski ponovo ostao na klupi za pričuve. Ponovo utakmicu počinje Robert Murić koji se protiv Rudeša predstavio u dobrom svjetlu.

90.+3 minuta: Kraj utakmice.

GOL!! Murić je u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena na ubačaj s boka pospremio loptu u mrežu i svojim prvijencem u bijelom dresu definitivno otklonio sve dvojbe na Rujevici.

84. minuta: Halilović je mogao riješiti sve dvojbe. Tukao je slabom glavom s vrha peterca na dodavanje Murića.

80. minuta: Einar je dobro tukao s vrha kaznenog prostora, a Sluga sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

72. minuta: Rijeka čuva minimalno vodstvo iz prvoga poluvremena.

50. minuta: Bišćan je ponovo morao mijenjati zbog ozljede. Izašao je Gorgon, ušao Halilović.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45.+5 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

45. minuta: Istra 1961 je mogla ekspresno poravnati, no Sluga je pravoremeno istrčao i obranio “zicer” Obengu.

GOL!! Rijeka je povela u 43. minuti. Murić je izveo udarac iz kuta, a Gorgon očešao loptu na prvoj vratnici i prevario Čondrića.

40. minuta: Mamićev udarac s vrha kaznenog prostora odbio je Čondrić.

29. minuta: Prva prilika na utakmici. Acosty je ostavio loptu na udarac Puljića  s vrha kaznenog prostora, a vratar Čondrić skrenuo loptu u vratnicu.

25. minuta: Nema golova na Rujevici. Goste bodri omanja skupina Demona, domaća publika se tek povremeno oglašava. Armada je i nadalje u bojkotu.

12. minuta: U igru je ušao Darko Velkovski. Nova ozljeda na Rujevici…

10. minuta: Punčec je nakon neopreznog starta Perića-Komšića ostao ležati na travnjaku držeći se za rame. Očito je u pitanju teža ozljeda budući da je Punčec morao iz igre.

3. minuta: Kontra Puljana, koju je Perić-Komšić okončao nepreciznim udarcem.

1. minuta: Počela je utakmica.

RIJEKA – ISTRA 1961 2:0

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 4275. Sudac Duje Strukan (Split). Strijelci: 1:0 Gorgon (43′), 2:0 Murić (90′). Žuti kartoni: Kvržić (Rijeka), Maicon, Obeng, Pavić (Istra 1961).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Punčec (od 12′ Velkovski), Mamić, Pavičić, Stjepan Lončar, Murić, Gorgon (od 50′ Halilović), Acosty (od 74′ Bušnja), Puljić,

ISTRA 1961: Čondrić, Grujević, Rimane, Bosančić, Pavić, Stefan Lončar (od 70′ Galilea), Gomes (od 46’N’Di), Sane (od 81′ Laukženis), Obeng, Maicon, Perić-Komšić.

Utakmice 23. kola:

Rijeka – Istra 1961 2:0Gorica – Rudeš sub. 15Lokomotiva – Dinamo sub. 17.30Inter – Hajduk ned. 15Osijek – S. Belupo ned. 17.30 Dinamo 22 18 3 1 46:11 57Rijeka 23 12 8 3 42:22 44Osijek 22 12 4 6 40:22 40Lokomotiva 22 10 6 6 35:20 36Gorica 22 9 5 8 28:27 32Hajduk 22 7 10 5 30:26 31S. Belupo 22 3 12 7 23:31 21Inter 22 6 3 13 23:47 21Istra 1961 23 4 5 14 21:40 17Rudeš 22 0 4 18 14:55 4

SLJEDEĆE KOLO (8.-10. ožujka): Rudeš – Inter (8. ožujka), Slaven Belupo – Hajduk, Istra 1961 – Gorica (9. ožujka), Dinamo – Rijeka, Osijek – Lokomotiva (10. ožujka).