
Niko Janković / Foto SERGEJ DRECHSLER
Još se čeka povratna informacija iz Istanbula pa finalizacija transfera u Fener
povezane vijesti
RIJEKA Još je ‘ni na nebu, ni na zemlji’ situacija s transferom Nike Jankovića u turski Fenerbahče. Igračevi menadžeri bili su na Rujevici da zajedno sa sportskim direktorima ‘prelete’ aktualnu situaciju koju je najtočnije opisati engleskom frazom: ‘stand by’.
Najkraće rečeno, čeka se povratna informacija iz Istanbula pa finalizacija već dogovorenog transfera. Janković se već u Osijeku oprostio s navijačima onda odigrao još dvije utakmice, a ako u sljedeća dva dana ne bude novosti – mogao bi i treću nakon “oproštaja”!
Klub u međuvremenu radi na tome da ojača krilne pozicije. Konkretna imena još nisu ‘procurila’ u javnost. (Makedonski stoper Jovan Manev ima ugovor s Rijekom do ljeta 2027. No ovu sezonu neće odigrati (ili manje-više odsjediti) na Rujevici nego ide u susjedstvo. Manev će na godinu dana posudbe u Novi Pazar. Rijekin 24-godišnji središnji branič u srbijansku Super Ligu ide na jednogodišnju posudbu s opcijom otkupa.
Odšteta je fiksna no ostaje poslovna tajna između dvaju klubova. Rijeka ima Majstorovića, Radeljića, Husića i mladog Kitina, na stopera može Devetak, a možda se oporavi i Škorić pa je moguće, ali ne i imperativno dovođenje još jednog stopera. Vjerojatnije će se to dogoditi ako Radeljić napravi izlazni transfer.