Dinamo vs. Rijeka

DINAMO – RIJEKA 0:2 Rijeka sjajnom partijom uništila modre i prometnula se u glavnog izazivača u utrci za naslovom prvaka

Slavlje Riječana nakon pogotka/D. KOVAČEVIĆ

Bijeli su sjajnom partijom u Maksimiru potvrdili predviđanja da na proljeće mogu biti najveći izazivač "modrih" u utrci za naslovom prvaka

RIJEKA Od 18.05 sati nogometaši Rijeke gostovanjem kod Dinama u zaostaloj utakmici 6. kola otvaraju novo prvenstveno poglavlje. Bijele na startu proljetnog dijela sezone očekuje vodeća momčad prvenstva, pravi test mogućnosti i vrijednosti momčadi trenera Simona Rožmana koja je prošle jeseni pokazala da može puno toga dobroga. Riječani su ugodno iznenadili plasmanom u skupnu fazu Europske lige, a još više dobrim izdanjima protiv jakih europskih protivnika. “Patilo” je pritom malo prvenstvo, nakupilo se dosta zaostataka, međutim proljetni dio sezone prilika je za uzlet na prvenstvenoj ljestvici i odlazak na pozicije koje po kvaliteti i pripadaju ovoj momčadi u samom vrhu Prve HNL.

Dobra vijest je da trener Rožman u zimskoj stanci nije izgubio niti jednog standardnog igrača. Istina, Tibor Halilović je otišao u Nizozemsku, no na njega Rožman ionako nije mogao previše računati u prvom dijelu sezone (zbog ozljede) pa će danas u Maksimiru zapravo istrčati jesenska Rijeka od koje se ovoga proljeća opravdano može očekivati dosta toga dobroga.

Čekamo službene sastave.

Foto galerija: Utakmica Prve HNL između Dinama i Rijeke u Maksimiru Foto: Davor Kovačević

Stigli su sastavi. Trener Rijeke Simon Rožman napravio je jednu promjenu u odnosu na ono što se najavljivalo. Robert Murić je ipak na klupi za pričuve, a počinje Sandro Kulenović. To znači da će “bijeli” u Maksimiru istrčati s dva klasična (Menalo, Kulenović) i jednim povučenijim napadačem (Andrijašević).

U Dinamovu sastavu nema Majera i Gvardiola, počinju bivši igrač Rijeke Marin Leovac i Ivanušec. Mario Gavranović je na klupi za pričuve.

90+4 minute: Kraj utakmice u Maksimiru. Rijeka je potpuno zasluženo ostvarila vrijednu pobjedu koja je mogla biti i izraženija. Bijeli su sjajnom partijom u Maksimiru potvrdili predviđanja da na proljeće mogu biti najveći izazivač “modrih” u utrci za naslovom prvaka.

GOL!!! Nova kontra Rijeke, Lončar je ponovo asistirao, a Franko Andrijašević pogodio za 0:2 u 72. minuti.

70. minuta: Gavranović je mogao poravnati nakon loše namještenog zaleđa gostujuće obrane, ali je lopta otišla preko gola.

68. minuta: Rijeka je mogla zabiti i drugi gol, Livaković je spasio svoju mrežu ispred Menala kojega je Lončar samoga gurnuo ispred domaćeg vratara.

GOL!!! Rijeka vodi u Maksimiru od 66. minute. Stjepan Lončar zabio je u kontri na dodavanje Menala.

59. minuta: Štefulj je poput Galovića zaradio treći žuti karton uslijed čega će propustiti gostovanje u Varaždinu.

58. minuta: Polukontru Rijeke okončao je udarcem Menalo, no Livaković je bio na mjestu.

53. minuta: Sudac Strukan pokazao je na bijelu točku nakon starta Štefulja na Kastratiju. Nevistić je pročitao udarac Petkovića s 11 metara.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena. Rijeka je odigrala solidnih 45 minuta, Nevistić s nekoliko intervencija spasio svoju mrežu, no najveću priliku propustio je Kulenović nakon nešto manje od pola sata igre.

45. minuta: Petković je pogodio riječku mrežu, ali asistent Lauritsen je bio u zaleđu. Sudac Duje Strukan poništio je pogodak nakon konzultacija s VAR-om.

26. minuta: Velika prilika za Rijeku. Kulenović je iščeprkao loptu Lauritsenu i izašao sam ispred Livakovića koji je obranio njegov udarac.

23. minuta: Galović je požutio, a budući da mu je treći žuti karton neće igrati protiv Varaždina ove subote.

15. minuta: Prvi dio Rožmanova plana se ostvario: Rijeka nije primila gol u Maksimiru u prvih 15 minuta utakmice.

13. minuta: Ademi je ušao u kazneni prostor, a Nevistić odbio u novi korner snažan udarac.

10. minuta: Probao je iskosa Leovac, a Nevistić odbio loptu u korner.

7. minuta: Kontra Rijeke završila je Kulenovićevim udarcem po kojem je lopta završila u korneru.

5. minuta: Leovac je centrirao s lijevoga boka, Nevistiću je ispala lopta koja je stigla do Ademija. Vratar bijelih je prvaoremeno ušao u udarac i ispravio svoj pogrešku odbivši loptu u korner.

1.minuta: Počela je utakmica u Maksimiru.

DINAMO – RIJEKA 0:2

Stadion Maksimir. Bez gledatelja, Sudac: Duje Strukan (Split). Strijelci: 0:1 Lončar (66′), 0:2 Andrijašević (72′). Žuti karton: Ivanušec, Leovac (Dinamo), Galović, Pavičić, Capan, Štefulj, Smolčić (Rijeka).

DINAMO: Livaković, Moharrami, Theophile, Lauritsen, Leovac, Ademi, Jakić (od 74′ Tolić), Kastrati, Ivanušec (od 87′ Franjić), Oršić, Petković (od 67′ Gavranović).

RIJEKA: Nevistić, Capan, Galović, Smolčić (od 87′ Arsenić), Tomečak, Čerin, Lončar, Štefulj, Kulenović (od 70′ Murić), Andrijašević, Menalo (od 72′ Pavičić).