Europska liga

BIŠĆAN OSVETIO KEKA Sjajna Rijeka slavila s ukupnih 4:0. Sljedeća prepreka – Gent

Marko Cvijanović

Golovima Lončara i Čolaka momčad Igora Bišćana pobijedila je na gostovanju u Škotskoj

Nogometaši Rijeke pobijedili su 2:0 u gostima škotski Aberdeen i plasirali se u doigravanje Europske lige gdje će igrati protiv Genta.

Ukupni rezulat u dvije utakmice je 4:0 za Rijeku.

Sjajan je to odgovor na ispadanje od Aberdeena prije nekoliko godina.

TIJEK UTAKMICE

90′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

82′ Izlazi Acosty, ulazi Vuk. Izlazi i Halilović, ulazi Iglesias

79′ “Rijeka je najbolje od svega” ori se u Škotskoj

75′ Sve tri zamjene potrošio je škotski trener. Kod Rijeke izlazi strijelac Lončar a ulazi Robert Murić

70′ Obično ne volimo kada se ništa posebno ne događa na terenu, ali sada nam je baš drago da je tako

60′ Rijeka je sasvim razumljivo umrtvila igru, ali ne dozvoljava Škotima miran posjed. Sjajan pristup riječkih nogometaša

56′ Sad je Kvržić pronašao Capana, dobar pokušaj ide u korner

53′ Škotski trener vadi iz igre svog najboljeg igrača, napadač Cosgrove neće po dobrom pamtiti susrete s Rijekom

53′ Kvržić gađa dugom loptom Čolaka, ali lopta ide preko gola

50′ Lepinjica se prvo lijepo oslobodio pritiska domaćih, a onda poklonio loptu za polukontru Škota. Srećom bila je to 1 na 3 situacija koju su bijeli lako riješili

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

——

45+2′ Kraj prvog poluvremena, Rijeka vodi 2:0. Bilo je to odličnih 45 minuta momčadi Igora Bišćana

45+1′ Acosty je sada potpuno nepotrebno igrao rukom na sredini terena, srećom bez žutog kartona

45′ Igrat će se još dvije minute nadoknade

45′ Jedan pokušaj iz daljine domaćih, nije to bilo loše, ali Prskalo je na mjestu

43′ Otvarala se sada nova potencijalna šansa za bijele, Lepinjica griješi u zadnjem pasu

36′ Lepinjica je pokušao izvana, ide pored gola. Škotski trener je već morao povući i zamjenu

32′ GOOOOOOOLLL Čolak zabija nakon nove sjajne akcije Acostyja i Kvržića

30′ Prvi korner za Rijeku, Lepinjica puca preko gola, ali sudac je ionako svirao faul

26′ Cosgrove žuti karton, ako on završi ovu utakmicu bez crvenog…

22′ Sve veća nervoza domaćih, Rijeka nastavlja kontrolirati utakmicu

20′ CRVENI KARTON ZA ABERDEEN Drugi žuti dobio je Ojo zbog starta nad Capanom

19′ Pokušaj Halilovića iz slobodnog udarca bez opasnosti po gol domaćih

16′ Nema sumnje da je ovaj gol šokirao domaće, Rijeka se disciplinarano brani i vreba svoju priliku iz kontre

15′ Sa tribina se čuje navijanje Armade

13′ Nova lijepa akcija Rijeke, Halilović puca preko gola

10′ GOOOOOOOOLLLL Stjepan Lončar je zabio nakon bijega Acostyja i odlične asistencije Kvržića

9′ Rijeka ne stoji loše, ali morali bi bijeli biti malo oštriji u startovima na loptu

6′ Prvi žuti karton za domaće nakon prekršaja na Acostyjem

5′ Prva manja gužva pred vratima Rijeke, Prskalo čisti

4′ Očekivani početak, za sada se bitka vodi na sredini terena

0′ Počela je utakmica

——–

Nogometaši Rijeke će se škotskom Aberdeenu suprostaviti u gotovo istom sastavu kao i na Rujevici prije tjedan dana kada su slavili 2:0.

Jedina promjena spada u domenu više sile; obzirom da se ozlijedio Ivan Tomečak, njegovo mjesto na lijevoj strani obrane zauzet će Momčilo Raspopović.

To znači da za Rijeku počinju: Prskalo, Kvržić, Župarić, Punčec, Raspopović, Lepinjica, Acosty, Halilović, Capan, Lončar i Čolak.

Iako se nagađalo da će najbolji igrač Aberdeena Sam Cosgrove propustiti susret, njegovo ime je na popisu prvih 11 domaće momčadi.