Treća HNL Zapad

Naprijed i Crikvenica podijelili bodove u nervoznoj utakmici, Kirci propustili pobjedu u nastavku

Valentina Prokić

Alen Smolčić (Crikvenica)/Foto M. GRACIN

Domaći su dosta rastreseno i nepovezano otvorili susret što su Crikveničani iskoristili i poveli već u 9. minuti

HRELJIN Utakmica 5. kola Treće HNL zapad: Naprijed – Crikvenica 1:1 (1:1). Igralište: Lonja. Gledatelja: 120. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani) 5. Strijelci: 0:1 Zubić (9’), 1:1 Pirić (33’). Žuti kartoni: Leskur, Merle (Naprijed), Smolčić, Hrmić, De Oliveira, Roganović, Chekalil, trener A. Orman (Crikvenica). Crvebi karton: Tomić (Crikvenica) 90’+4’ – drugi žuti karton.

NAPRIJED: Herman 6,5, Merle 5,5, Pirić 6, Leskur 5,5, Bobošević 5,5, Imeraj 5 (od 63’ Radošević 5), Begić 5,5, Babić 6 (od 85’ Kauzlarić -), Drenik 5,5 (od 50’ Jagić 5), Tomljanović 5,5 (od 85’ Polić -), Jakovljević 5,5 (od 63’ Rukavina 5,5).

CRIKVENICA: Dizdar 6,5, Hrmić 6, Lukarić 6, Zubić 6 (od 46’ Roganović 6), Smolčić 6 (od 63’ Deželin 5,5), Dias 6 (od 52’ Vidović 5,5), Tomić 6, Filipović 6 (od 79’ Mišljenčević -), Petrinović 6 (od 79’ Škoro -), De Oliveira 6, Chekalil 5,5.

Nogometaši Naprijeda i Crikvenice odigrali su bez pobjednika dvoboj na Lonji. Bila je to predstava u kojoj su domaći, koji je trebali voditi glavnu riječ na terenu, bili previše nervozni, a gosti su to dobro koristili. »Sreća da nije netko bolji iz vrha danas na Lonji jer bismo primili pet komada«, komentirali su domaći navijači, koji su željeli pobjedu svojih ljubimaca, ali na kraju mogu biti zadovoljni bodom.

Domaći su dosta rastreseno i nepovezano otvorili susret što su Crikveničani iskoristili i poveli već u 9. minuti. De Oliveira je ubacio iz kornera, domaća obrana ostavila je Zubića i Tomića samog u kaznenom prostoru. Tomić je kratko gurnuo Zubiću, koji kroz »šumu« nogu doveo Crikvenicu u vodstvo.

Domaći su pokušavali malo bolje posložiti redove i smiriti igru što je rezultiralo stvaranjem sve većeg pritiska na gol gostiju. Prvo je u 15. minuti Merle ubacio, a Imeraj glavom poslao loptu pored vratnice. Sjajnu priliku propustio je relaizirati Tomljanović u 24. minuti nakon što su mu Begić i Jakovljević s dva dodira sve organizirali, no Tomljanović je preslabo zahvatio loptu u petercu i vratar Dizdar ju je bez problema uhvatio. Dvije minute kasnije Chekalil je dobro protegnuo domaćeg golmana Hermana koji odbija u korner.

U 33. minuti domaći pritisak se konačno isplatio. Babić je izveo slobodan udarac, a Pirić glavom iz blizine pospremio loptu u mrežu.

Crikvenički golman Dizdar sjajno je reagirao u 40. minuti kada je nakon udarca Boboševića, loptu »izvadio« ispod prečke.

Nastavak su prilikom otvorili domaći, Jakovljević je pucao, ali vratar Dizdar odbio u korner. Matnu priliku imala je Crikvenica u 49. minuti kada je Dias idealnom loptom pronašao Chkalila na petercu, a ovaj umjesto da ju »zakuca« glavom u mrežu, loptu šalje preko gola. Petrinović je u 61. minuti iskoristio pogrešku Pirića, ali je pokušao prebaciti vratara Hermana koji hvata loptu. Ista dvojica bila su oči u oči i pet minuta kasnije, no i ovaj puta je Herman zaustavio loptu.

Naprijed je mogao do vodstva u 77. kada je Jagić izveo korner, Leskur prebacio loptu na glavu Tomljanovića. koji se nalazio pred samim vratima, no umjesto u mrežu, loptu je Tomljanović poslao preko gola. Brazilac De Oliveira je u 81. »naredao« trojicu domaćih igrala te pucao za malo pored vrata. U sudačkoj nadoknaadi Crikveničani su imali još dvije opasne prilike, ali su pokušaji glavom prvo Lukarića, a potom Chekalila završili pored gola.

Ostali rezultati

KOSTRENA – Utakmica 5. kola Treće HNL zapad: Pomorac 1921 – Cres 3:3 (1:1). Stadion Žuknica. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa). Strijelci: 1:0 Mendrila (10’), 1:1 Subotić (32’), 1:2 Tarabocchia (46’), 2:2 Mendrila (70’), 3:2 Mendrila (81’), 3:3 Kokorović (90’+1’-11m). Žuti kartoni: Lončar, Matijević, Babić (Pomorac 1921), Crnovršanin, Subotić, A. Zubović (Cres).

POMORAC 1921: Šestan, Matijević (od 59’ Leko), Nedić, Sobotinčić (od 59’ Mioč), Žeželj (od 59’ Dorčić), Blečić (od 19’ Kružić), Babić, Ende, Mendrila, Frigan (od 46’ Lapić), Lončar.

CRES: Šušak, Baljak, Gojak, Tarabocchia, Jusufi (od 46. A. Zubović), K. Zubović (od 86’ Cianci), Kokorović, Bajrić, Crnovršanin, Smolčić, Subotić (od 79’ Zeko).

KRK – Utakmica 5. kola Treće HNL zapad: Krk – Nehaj 3:2 (1:0). Stadion Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tićak (Rijeka). Strijelci: 1:0 Smojvir (17’), 2:0 Klenovšek (51’), 3:0 Smojvir (73’), 3:1 Svast (78’), 3:2 Tomac (90’). Žuti kartoni: Lucić, Bokulić (Krk), Vukelić (Nehaj).

KRK: Vargić, Rudan, Turkalj, Klenovšek (od 76’ Dvorničić), Lucić, Jelić (od 67’ Budan), Aščić, Smojvir (od 88’ Jurešić), Bokulić, Jurešić (od 76’ Sokolić), Miš-Mešić (od 46’ Traub).

NEHAJ: Godinić, Pejanović, Brnja (od 59’ Vuković), Prizmić, Lagumdžija (od 76’ Tomljanović), Dabac (od 46’ Buqaj), Tomac, M. Hodak, Vukelić, Svast, L. Hodak.

NOVI VINODOLSKI – Utakmica 5. kola Treće HNL zapad: Vinodol – Rudar 1:1 (1:1). Stadion Bahalin. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Linić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Bogdanić (7’), 1:1 Juričić (25’). Žuti kartoni: Brdar, Bogdanić, Belobrajdić (Vinodol), Floridan, Boucaux, Juričić, Bilić (Rudar). Crveni karton: Brdar (Vinodol) odgurivanje protivničkog igrača ispred klupskih prostorija.

VINODOL: Baričević, Barac, Peričić, Brdar, Filipović, Buršić (od 85’ Lenac), Grbac (od 51’ Tonković), Bogdanić, Nekić, Tomić (od 65’ Dedić), Vukajlović (od 46’ Belobrajdić).

RUDAR: Blažina, Načinović, Boucaux, Juričić (od 90’ Načinović), Halilčević, Bilić, Dadić, Kurtić, Stepčić (od 86’ Karić), Rodriguez, Floridan (od 75’ Biljuh).

KRALJEVICA – Utakmica 5. kola Treće HNL zapad: Kraljevica – Uljanik 1:1 (0:0). Stadion; Milan Minta-Ružić. Gledatelja: 60. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Strijelci: 0:1 Jereb (61’), 1:1 Mohorić (90’+4’-11m). Žuti kartoni: Ribarić, B. Znamenaček, Petrinović (Kraljevica) i Lozančić, Posavec, Fallata (Uljanik).

KRALJEVICA: Srok, Depeder, Kocijan, Mohorić, Petrinović, B. Znamenaček, F. Znamenaček, Čabrijan, Burul (od 75’ Sotošek), Ribarić (od 78’ Mendrila), Tarle.

ULJANIK: Fallata, Mofardin, Ramadani, Lozančić (od 46’ Alwalah, od 73’ Ognjenović), Batelić, Jokić, Matteoni, Cingi (od 73’ Giljanović), Posavec, Jereb, Raković.