Serie A

Napoli srušio Milan i još više ga udaljio od gradskih rivala, Rebić isključen u sudačkoj nadoknadi

Ante Rebić (Milan)/Foto REUTERS

Milan je ovim porazom ostao devet bodova iza vodećeg gradskog suparnika Intera koji je u nedjelju slavio s 2:1 na gostovanju kod Torina.

MILAN Nogometaši Napolija pobijedili su Milan s 1:0 (0:0) u posljednjoj utakmici 27. kola talijanske Serie A odigranoj na San Siru.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Politano u 49. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić ušao je u igru u 60. minuti i u 71. minuti odlično pucao glavom, ali je Ospina obranio njegov udarac pod gredu. U nervoznoj završnici utakmice, Rebić je zbog nesportskog ponašanja zaradio crveni karton.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Inter je poveo u 62. minuti pogotkom Romelua Lukakua iz kaznenog udarca dosuđenog zbog prekršaja na Lautaru Martinezu. Torino je izjednačio u 70. minuti golom Sanabrije, a osmu pobjedu u nizu lideru Serie A donio je Martinez u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u udarnoj postavi Intera. Perišić je igrao do 56. minute, a Brozović je zamijenjen u 81. minuti.

Vodeći Inter ima 65 bodova, a drugoplasirani Milan ima 56 uz utakmicu manje. Juventus je treći s 55 bodova i također utakmicom manje od Intera. Atalanta je četvrta s 52 boda, a po 50 ih imaju Napoli i Roma.